LGCT Paris 2022: Marlon Módolo Zanotelli z awansem do Super Grand Prix

Data publikacji: 2022-06-28
Marlon Módolo Zanotelli & Like A Diamond van het Schaeck, fot LGCT
Marlon Módolo Zanotelli (BRA) & Like A Diamond van het Schaeck (Diamant de Semilly x Bamako de Muze)


Marlon Módolo Zanotelli (BRA)
zwycięzcą 5-gwiazdkowego konkursu Grand Prix, który rozegrano
w cieniu wieży Eiffla! Był to kolejny etap tegorocznej odsłony zawodów Longines Global Champion Tour, ale jednocześnie już ostatni przeprowadzony na terenie Francji (przed Paryżem skoczkowie rywalizowali w Ramatuelle/Saint-Tropez i Cannes) – paryskie zmagania odbyły się w dniach 24-26 czerwca, a wśród pytań stawianych przed startem wydarzenia nie zabrakło tych związanych z Christianem Ahlmannem (GER), liderem rankingu ogólnego LGCT. Czy zawodnik utrzymał swoją imponującą przewagę na rywalami? 


Marlon Módolo Zanotelli (BRA) & Like A Diamond van het Schaeck (Diamant de Semilly x Bamako de Muze) w Paryżu Sobotni Grand Prix był przedostatnim punktem programu tego dnia – po ceremonii dekoracji publiczność mogła jeszcze obejrzeć pokaz francuskiej sztuki jeździeckiej (Cadre Noir) – a na starcie konkursu stanęło 35 par z 15 państw. Z możliwości dokończenia I rundy zrezygnowali m.in. Sergio Alvarez Moya (ESP) czy Edouard Schmitz (SUI), a Jane Richard (SUI), uczestniczka m.in. Światowych Igrzysk Jeździeckich w Caen (2014), została niestety wyeliminowana jako jedyna zawodniczka tego konkursu. W rozgrywce swoje umiejętności zaprezentowało już tylko 7 duetów, w tym również jeden reprezentujący gospodarzy –
Olivier Robert (FRA) & 13-letni wałach Vivaldi Des Meneaux (Chippendale Z – Dagotte Cssf/Bamako) dotarli do mety z 4 punktami karnymi na koncie, co niestety całkowicie przekreśliło ich szanse na zwycięstwo. W podobnej sytuacji znaleźli się John Whitaker (GBR) & Equine America Unick Du Francport (Zandor – Peche Du Heup/Helios De La Cour II), szczególnie że wszystkie pozostałe przejazdy były już bezbłędne. Najlepszy czas uzyskali Marlon Módolo Zanotelli (BRA) & 11-letnia klacz Like A Diamond van het Schaeck (Diamant de Semilly – Cacacha van het Schaeck/Bamako de Muze), dzięki czemu jest już pewne, że Brazylijczyk weźmie udział w listopadowym konkursie Super Grand Prix, za to na niższych miejscach podium znalazły się przedstawicielki młodszego pokolenia skoczków: 2. miejsce wywalczyła zaledwie 20-letnia Lily Attwood (GBR), a 3. pozycja przypadła 26-letniej Lillie Keenan (USA). Pierwsza z wymienionych amazonek wystartowała wraz z 12-letnim Cor-Leon vd Vlierbeek Z (Calvaro F.C. – Nalan Vh Schoterhof/Omar), druga zaprezentowała się z 13-letnim ogierem Queensland E (Quickfire de Ferann – Magie de Menardiere/Socrate de Chivre). Podliczenie punktacji po etapie w Paryżu wykazało, że Christian Ahlmann (GER) nie tylko utrzymał się na pozycji lidera, ale jeszcze dodatkowo umocnił swoją przewagę! Niemiecki zawodnik ma w tej chwili 210 punktów na koncie, a Ben Maher (GBR) z 2. miejsca może się pochwalić posiadaniem 182 punktów. 


Paryskie podium Grand Prix LGCTLONGINES GLOBAL CHAMPIONS TOUR GRAND PRIX OF PARIS 2022 

IX etap LGCT, 25 czerwca

1. Marlon Módolo Zanotelli (BRA) & Like A Diamond van het Schaeck – 0/0; 36,07

2. Lily Attwood (GBR) & Cor-Leon vd Vlierbeek Z – 0/0; 37,55

3. Lillie Keenan (USA) & Queensland E – 0/0; 39,13

4. Eric van der Vleuten (NED) & Dreamland – 0/0; 39,53

5. Geir Gulliksen (NOR) & Equine America Grandino H – 0/0; 41,81

6. Olivier Robert (FRA) & Vivaldi des Meneaux – 0/4; 36,34

7. John Whitaker (GBR) & Equine America Unick du Francport – 0/4; 38,93

8. Eduardo Alvarez Aznar (ESP) &  Bentley de Sury – 1

9. Ben Maher (GBR) & Faltic HB – 4

10. Edward Levy (FRA) & Rebeca LS – 4

Wyniki szczegółowe  

Lista startowa  

Plan toru  

Ranking LGCT po IX etapie LGCT  


Marlon Módolo Zanotelli (BRA) & Like A Diamond van het Schaeck (Diamant de Semilly x Bamako de Muze)Cykl Longines Global Champion Tour nie zwalnia nawet na minutę! Kolejne spotkanie skoczków odbędzie się w dniach 30 czerwca-2 lipca, a gospodarzem spotkania będzie zjawiskowe Monako (MON).  
tekst i opracowanie: equista.pl, fot. LGCT