CSIO5* Sopot Horse Show 2022: Program na miarę 5 gwiazdek

Data publikacji: 2022-05-27
Pieter Devos (BEL) & Claire Z fot. Dava Palej Timeless Photography
Pieter Devos (BEL) & Claire ZChoć wielu osobom zmagania CSIO5* Sopot Horse Show pewnie od razu kojarzą się z prestiżowymi zmaganiami w ramach Nations Cup, tak naprawdę program wydarzenia oferuje o wiele, wiele więcej, szczególnie że w tym roku organizator przewidział też trochę nowości, w dodatku nie tylko sportowych! Rywalizacja zostanie przeprowadzona w dniach 9-12 czerwca na terenie Hipodromu Sopot, a poniżej można znaleźć krótkie omówienie harmonogramu imprezy. 


Plakat tegorocznej odsłony zawodów CSIO5* Sopot Horse Show Każdego dnia będzie można oglądać zmagania, w których stawką będą cenne punkty do światowego rankingu FEI, co jest gwarancją zobaczenia emocjonujących przejazdów z wieloma niespodziewanymi zwrotami akcji. Które rywalizacje są tymi najbardziej wymagającymi technicznie? Oczywiście piątkowy konkurs Grand Prix (160 cm) i niedzielny Puchar Narodów (na starcie pojawią się reprezentanci:
Danii, Francji, Irlandii, Niemiec, Norwegii, Szwecji, Szwajcarii i oczywiście Polski), czyli crème de la crème sopockiego CSIO5*. Nowością tegorocznej odsłony będą konkursy na poziomie CSI2*, dzięki czemu zawodnicy zyskają więcej szans na zmierzenie się z jednymi z najlepszych zawodników na świecie, na czym oczywiście skorzystają również widzowie. Program od razu ruszy z kopyta, ponieważ już pierwsze zaplanowane starcie to nie przelewki – na duety będzie tu czekał parkur z przeszkodami o wys. 140 cm. 


Olivier Philippaerts (BEL) & Cigaret JVH ZKolejna ciekawa propozycja programowa zawodów CSIO5* Sopot Horse Show to starcia w ramach CSIO Sopot Young Stars. Aby się do nich dostać, trzeba było pomyślnie przejść przez kwalifikacje rozegrane podczas ogólnopolskich zawodów Dzieci i Młodzieży, a teraz nareszcie przyjdzie czas na właściwie zmagania z udziałem najlepszych duetów. Na część CSIO Sopot Young Stars składają się 4 bardzo urozmaicone konkursy – młodzi zawodnicy zmierzą się tu w konkursie przebieranym czy wzorowanym na Pucharze Narodów, dzięki czemu będą mogli sprawdzić się w naprawdę wielkim sporcie. 


Kevin Staut (FRA) & For Joy van't Zorgvliet HDCNie samym sportem człowiek żyje, dlatego przerwy między kolejnymi starciami będzie można spędzić w np. strefie ekspozycyjnej z licznymi stoiskami ze sprzętem jeździeckim, lokalnymi wyrobami i rękodziełem, strefie gastronomicznej z bogatą ofertą przygotowaną przez trójmiejskie food trucki, jak również w strefie dla najmłodszych, gdzie na dzieci będzie czekać mnóstwo atrakcji. 


Wydarzenie jest biletowane – wejściówki można kupić ONLINE lub już na miejscu w trakcie trwania imprezy. tekst i opracowanie: equista.pl, fot. mat. prasowe, Dava Palej Timeless Photography