Royal Windsor Horse Show 2022: Polski koń zwycięzcą Rolex Grand Prix

Gregory Wathelet (BEL) & MJT Nevados S (Calvados Z x Romualdo), fot. Royal Windsor Horse Show/Facebook
Gregory Wathelet (BEL) & MJT Nevados S (Calvados Z x Romualdo)

Gregory Wathelet (BEL)
& 14-letni MJT Nevados S (Calvados Z – Nestia S/Romualdo) – ogier
hodowli Stanisława Szurika – zwycięzcami pierwszego w ich karierze konkursu Rolex Grand Prix ( CSI5*, 160 cm), który rozegrano w ramach prestiżowych zawodów Royal Windsor Horse Show (10-15 maja)! Na starcie tej 5-gwiazdkowej rywalizacji stanęły 32 rewelacyjne pary, jednak awans do rozgrywki zaliczyły zaledwie 3 bezbłędne duety, które następnie walczyły o podział miejsc na podium – ostatecznie zwycięstwo (i nagrodę w wysokości 125 tys. euro!) zapewnili sobie Wathelet & Nevados, natomiast niższe miejsca zajęli odpowiednio Max Kühner (AUT) & 11-letni wałach Elektric Blue P (Eldorado Vd Zeshoek – French Kiss P/For Pleasure) oraz Daniel Bluman (ISR) & 14-letni wałach Ladriano Z (Lawito – Gambelle/Baloubet Du Rouet).

Gregory Wathelet (BEL) & MJT Nevados S (Calvados Z x Romualdo) podczas skoku

Nie ma wątpliwości, że Wathelet & Nevados są w świetnej formie! Teraz duet świętował wygraną w Windsorze (GBR), a przecież na początku tego miesiąca uzyskał świetne wyniki również w La Baule (FRA) – to właśnie tam para zajęła 1. miejsce w Pucharze Narodów, a następnie 3. pozycję w  Grand Prix.

tekst i opracowanie: equista.pl, fot. Royal Windsor Horse Show/Facebook