Niesamowity London 32 wycofany ze sportu

Data publikacji: 2022-01-14
Maksymilian Wechta (POL) & London 32 fot. Dava Palej Timeless Photography
Maksymilian Wechta (POL) & London 32 (Landstreicher x Aldato)Na facebookowym profilu Wechta Equestrian pojawiła się informacja o wycofaniu ze sportu obecnie 20-letniego ogiera London 32 (Landstreicher – De Luxe/Aldato), który wsławił się m.in. tym, że jako pierwszy koński reprezentant Polski bezbłędnie pokonał tor 5-gwiazdkowych zawodów Nations Cup CSIO. Koń tworzył bardzo udane duety wraz z Krzysztofem Ludwiczakiem (POL) i Maksymilianem Wechtą (POL), a od teraz będzie już pełnoprawnym ogierem hodowlanym. 


Wpis na profilu Wechta EquestrianOldenburski London 32 – wnuk uznanego reproduktora Landgraf I (Ladykiller – Warthburg/Aldato) – urodził się 4 maja 2002 r. w Niemczech, gdzie zadebiutował jako sportowiec. Jako 7-latek został sprowadzony do Polski, by stworzyć duet z Krzysztofem Ludwiczakiem (POL). Para wzięła udział w 24 konkursach zaliczanych do światowego rankingu FEI, a spośród ciekawszych startów na pewno warto wymienić udział w np. 5-gwiazdkowym Pucharze Narodów w St. Gallen (2010) czy Akwizgranie (2010), jak również w 2-gwiazdkowym konkursie Grand Prix w Linzu (2011), gdzie duet wywalczył 5. miejsce. W 2012 r. wodze przejął Maksymilian Wechta (POL), z którym London 32 wystartował w 129 konkursach zaliczanych do Longines Ranking, a ponadto 7 razy wziął udział w Pucharze Narodów. Ta para zdobyła m.in. złoto podczas Mistrzostw Polski Młodych Jeźdźców w Drzonkowie (2013) czy brązowy medal na Mistrzostwach Polski (2015), ale też wzięła udział w Mistrzostwach Europy Młodych Jeźdźców (2013, 2014). Po raz ostatni zaprezentowali się razem podczas grudniowej Cavaliady w Poznaniu (2021). 


Maksymilian Wechta (POL) & London 32 (Landstreicher x Aldato)Ogier sprawdza się w hodowli od 2020 r.
, a od tego roku będzie przebywał na terenie SK Racot, gdzie zyska miano pełnoprawnego ogiera hodowlanego. tekst i opracowanie: equista.pl, fot. Dava Palej Timeless PhotographyKonie - zobacz rodowody

London 32