Finał Pucharu Świata Las Vegas 2015: Pierwszy dzień rywalizacji za nami!

Data publikacji: 2015-04-17
Finał PŚ 2014/2015 fot. Dirk Caremans
Charlotte Dujardin i Bertram Allen - zwycięzcy pierwszych konkursów finałów PŚ 

 

Za nami pierwsze emocje związane z rywalizacją najlepszych zawodników w finałowych rozgrywkach Pucharu Świata. W czwartek wieczorem w Las Vegas rozegrano pierwsze konkursy. 

 

Skoki przez przeszkody

Udział w Finale Pucharu Świata sezonu 2014/2015 bierze 40 zawodników. W pierwszym półfinale, rozgrywanym na zasadzie konkursu szybkości (każda zrzutka to 4 s karne) zawodnicy mieli do pokonania parkur składający się z 13 przeszkód. Najlepszy czas - 65,45 s uzyskał młodziutki, zaledwie 19-letni Irlandczyk Betram Allen startujący na klaczy Molly Malone V. Zawodnik ten w bieżącym sezonie zwyciężał w konkursach kwalifikacyjnych w Weronie i Bordeaux. Tuż za nim uplasował się Amerykanin Rich Fellers startujący na 19-letnim ogierze, irlandzkiej hodowli - Flexible, a trzecie Francuz, Patrice Delaveau i Orient Express

 

 

Ujeżdżenie

Finał ujeżdżeniowy składa się z dwóch konkursów - Grand Prix i Grand Prix Freestyle. To właśnie ten drugi wyłoni najlepszego zawodnika sezonu 2014/2015. Do rywalizacji w czwartkowym konkursie GP przystąpiło 18 jeźdźćów. Zgodnie z przewidywaniami najlepsza okazała się Brytyjka - Charlotte Dujardin startująca na doskonałym Valegro. Charlotte uzyskała wynik 85,414%. Drugie miejsce zajął Holender - Edward Gal dosiadający konia Glock's Undercover, a trzecie - Steffen Peters (USA) jadący na wałachu Legolas. 

 

 

fot. Dirk Caremans/FEI