Cavaliada Future 2021/2022: Jeźdźcy CSI w komisji sędziowskiej

Data publikacji: 2021-10-21
Cavaliada Winter Tour/Cavaliada Future – Małgorzata Babczyńska & Jagienka (Strayer's Samson x Corbyon), fot. Dava Palej Timeless Photography
Małgorzata Babczyńska & Jagienka (Strayer's Samson x Corbyon)Weekendowa część programu Cavaliady w Warszawie obejmie także konkursy w ramach Cavaliady Future, czyli zmagań z udziałem najmłodszych skoczków – propozycje są już zatwierdzone, a system zgłoszeń ruszy 27 października, ale tegoroczna odsłona będzie nieco różnić się od poprzednich. Jaką zmianę wprowadził organizator? Przypomnijmy, że zawody odbędą się w dniach 11-14 listopada br. w Centralnym Ośrodku Sportu Torwar (ul. Łazienkowska 6a, 00-449 Warszawa). 


Tola Wawrzkiewicz & Małgorzata BabczyńskaWłaściwe zmagania w ramach Cavaliady Future są poprzedzone zawodami kwalifikacyjnymi, podczas których młodzi zawodnicy walczą o awans. Stawką jest 16 miejsc, przy czym zwycięzcy określonych zawodów –  Pucharu Polski Kuców (A1), Mistrzostw Polski Młodzików w Jakubowicach (A2) oraz Halowego Pucharu Polski Kuców (A1, A2) w Sopocie – są automatycznie dopisywani do list przyjętych. Rywalizacje odbywają się z podziałem na następujące kategorie: MINI (8 uczestników; zawodnicy urodzeni w roku 2010 i później na kucach o wzroście do 130 cm) i MIDI (8 uczestników; zawodnicy urodzeni w roku 2009 i później na kucach o wzroście do 148 cm). 


Luna Kowalonek & BorsalinoJuż niebawem odbędzie się pierwsze cavaliadowe starcie najmłodszych skoczków, a tak o wspomnianej nowości opowiedział Szymon Tarant, dyrektor sportowy Cavaliady Tour: „Wprowadziliśmy zmianę w sobotnim konkursie dla dzieci. Zamiast konkursu na punkty i czas zostanie rozegrany konkurs z oceną stylu jeźdźca, a sędziami będą najlepsi polscy zawodnicy biorący udział w CSI. To oni na podstawie stylu i oczywiście błędów na przeszkodach wyłonią najlepszą trójkę, która weźmie udział w rozgrywce na czas”. Uzupełnieniem sobotniego programu będzie widowiskowa sztafeta z udziałem drużyn – w składzie każdej z nich znajdzie się po jednym zawodniku z kategorii MINI i MIDI, jak również doświadczony jeździec, przy czym ostatni z wymienionych pokona tor autem marki Mercedes-Benz! W niedzielę dzieci poczują się jak ich starsi koledzy z cavaliadowego parkuru, ponieważ wezmą udział w konkursie z rozgrywką.
Przydatne linki:

Regulamin

Propozycje


tekst i opracowanie: equista.pl, fot. Dava Palej Timeless Photography