Lorenzo de Luca nowym trenerem Emily Moffitt

Data publikacji: 2021-10-19
Lorenzo de Luca (ITA) & Emily Moffitt (GBR), fot. Poden Farms
Lorenzo de Luca (ITA) & Emily Moffitt (GBR)Jakiś czas temu Lorenzo de Luca (ITA) potwierdził, że zakończył wieloletnią współpracę z belgijskim ośrodkiem Stephex Stables, a teraz na stronie internetowej obiektu Poden Farms pojawiła się informacja o przyjęciu Włocha do zespołu, jak również o wybraniu go na nowego trenera Emily Moffitt (GBR)


Lorenzo de Luca (ITA) podczas Światowych Igrzysk Jeździeckich w Tryonie (2018)Lorenzo de Luca
to jeden z najbardziej rozpoznawalnych i utalentowanych włoskich skoczków. Obecnie 34-letni zawodnik ma na koncie liczne zwycięstwa, w tym np. w ramach zmagań Longines FEI Nations Cup w Rzymie (2017) czy
Rolex Grand Prix (2018). Włoch współpracował ze Stephex Stables od 2013 r., a we wrześniu br. ogłosił opuszczenie tego ośrodka – teraz jest już jasne, że skoczek dołączył do zespołu Poden Farms, by w ramach swoich obowiązków m.in. zacząć szkolić Emily Moffitt, 23-letnią zawodniczkę młodego pokolenia, która m.in. przyczyniła się do zwycięstw Brytyjczyków podczas podczas młodzieżowych Mistrzostw Europy w Šamorín (2017) czy FEI Jumping Nations Cup w Dublinie (2019)


Emily Moffitt (GBR) & Winning Good (Winningmood x Sir Corland)Warto dodać, że tym samym Lorenzo de Luca zastąpi Bena Mahera (GBR),
mistrza olimpijskiego z Tokio, który szkolił Brytyjkę przez 5 ostatnich lat. Najważniejszym celem Moffitt jest teraz wzięcie udziału w Igrzyskach Olimpijskich w Paryżu (2024), dlatego pozostaje życzyć spełnienia tego marzenia! 
tekst i opracowanie: equista.pl, fot. Poden Farms, Dava Palej Timeless Photography