Igrzyska Olimpijskie 2020 Tokio: Pierwsze wyniki polskich WKKW-istów!

Data publikacji: 2021-07-30
Małgorzata Cybulska (POL) & Chenaro 2 (Chequille x Dinaro), fot. Alicja Cybulska/Polish Eventing Team
Małgorzata Cybulska (POL) & Chenaro 2 (Chequille x Dinaro)Po czwartkowym przeglądzie weterynaryjnym
koni WKKW-istów nareszcie przyszedł czas na pierwsze starty w tej konkurencji! Część zawodników zakończyła już próbę ujeżdżenia, a na dotychczasowej liście startowej nie zabrakło reprezentantek Polski. Jak im poszło?


Baji Koen Equestrian ParkW piątek (30 lipca) WKKW-iści rywalizowali na terenie tokijskiego ośrodka Baji Koen Equestrian Park, gdzie przeprowadzono pierwszą i drugą sesję próby ujeżdżenia. Warto podkreślić, że pogoda na miejscu nie rozpieszcza – jest gorąco i wilgotno, do tego niemal nie ma wiatru – co w znaczący sposób wpływa zarówno na jeźdźców, jak i ich konie. Spośród polskich duetów jako pierwsze (9:22 czasu lokalnego/2:22 czasu polskiego) wystartowały Joanna Pawlak (POL) & 12-letnia klacz Fantastic Frieda (For Edition – Pirola/Pinkus), które uzyskały wynik 40.50 pkt. Nieco później (18:40/11:40) na czworoboku pojawiła się Małgorzata Cybulska (POL), dosiadająca 12-letniego wałacha Chenaro 2 (Chequille – Dayenne/Dinaro), a ich występ oceniono na 31.00 pkt. 


Joanna Pawlak (POL) & Fantastic Frieda (For Edition x Pinkus)Przed duetami trzecia sesja ujeżdżenia, która odbędzie się w sobotę (31 lipca) i obejmie start Jana Kamińskiego (POL) & 11-letniego wałacha Jard (Czuwaj – Jucznia/Chef Supreme) – para pojawi się na czworoboku o godz. 9:58 czasu lokalnego/2:58 czasu polskiego. Już wiemy, że wynik naszego reprezentanta na wałachu polskiej hodowli to 33.1 pkt. 


Małgorzata Cybulska (POL) & Chenaro 2 (Chequille x Dinaro)Tym samym nasza reprezentacja po próbie ujeżdżenia zajmuje 12. miejsce z łącznym wynikiem 104.60 pkt. Na 1.  miejscu plasuje się drużyna z Wielkiej Brytanii z wynikiem 78.30 pkt, na 2. Niemcy z 80.40 pkt, a 3. miejsce zajmuje Nowa Zelandia z 86.4 pkt.

Trzymamy kciuki za udane przejazdy na krosie naszych zawodników!


Plan godzinowy startu Polaków (minus 7 h):

Joanna Pawlak & Fanstastik Frieda – 8:06 
Małgorzata Cybulska & Chenaro – 9:18
Jan Kamiński & Jard – 10:24
Wyniki po drugiej sesji próby ujeżdżenia:
Individual i Team


tekst i opracowanie: equista.pl, fot. Alicja Cybulska/Polish Eventing Team