Igrzyska Olimpijskie 2020 Tokio: Polski akcent w ekipie Belgii

Data publikacji: 2021-06-25
Gregory Wathelet (BEL) & MJT Nevados S fot Dava Palej Timeless Photography
Gregory Wathelet (BEL) & MJT Nevados S (Calvados Z x Romualdo)Podczas czwartkowej (24 czerwca) konferencji prasowej zorganizowanej przez Belgijską Federację Jeździecką (KBRSF) ogłoszono tak wyczekiwany skład reprezentacji, która weźmie udział w nadchodzących Igrzyskach Olimpijskich w Tokio (23 lipca-8 sierpnia) – miło nam ogłosić, że na liście znalazł się wyhodowany w Polsce 13-letni ogier MJT Nevados S (Calvados Z – Nestia S/Romualdo). 


Pełne skupienie podczas skoku!Wg planu ogłoszenie listy składu belgijskiej ekipy miało nastąpić po zmaganiach CHIO Rotterdam (1-4 lipca), jednak władze KBRSF postanowiły już nie trzymać fanów skoków w niepewności. Gregory Wathelet (BEL) & 13-letni MJT Nevados S (Calvados Z – Nestia S/Romualdo) znaleźli się na liście podstawowej, co oznacza, że wreszcie doczekamy się debiutu tego ogiera na IO! Belgijski zawodnik miał już okazję wystartować w Londynie (IO 2012), a zebrane wówczas doświadczenie z pewnością będzie pomocne. Oto pełna lista belgijskich skoczków i ich koni:


SKŁAD EKIPY BELGII – IO 2020/SKOKI PRZEZ PRZESZKODY 

Skład podstawowy

  • Jérôme Guery (BEL) & 15-letni ogier Quel Homme de Hus (Quidam De Revel – P-Hawaii/Candillo)
  • Gregory Wathelet (BEL) & 13-letni ogier MJT Nevados S (Calvados Z – Nestia S/Romualdo)
  • Niels Bruynseels (BEL) & 12-letni wałach Deluxe van T&L (Toulon – Ulricke van't Paradijs/Landetto)


Skład rezerwowy 

  • Yves Vanderhasselt (BEL) & 12-letnia klacz Jeunesse (Eldorado Vd Zeshoek – Clair De Lune/Quasimodo Vd Molendreef)
  • Pieter Devos (BEL) & 13-letnia klacz Claire Z (Clearway – Colessa Z/Coronado)
  • Olivier Philippaerts (BEL) & 12-letni ogier H&M Extra (Berlin – Wucinda/Heartbreaker)Gregory Wathelet (BEL) o zakwalifikowaniu go wraz z Nevadosem do IO 2020Nevados przyszedł na świat w 2008 r. pod okiem Stanisława Szurika (SK Liszkowo). W 2014 r. pojawiła się sensacyjna wiadomość o tym, że ogier rozpocznie starty wraz z Gregorym Watheletem (BEL), a już rok później Nevados był na ustach wszystkich, dzięki czemu jednocześnie rozsławił nazwisko swojego hodowcy – oczywiście mowa o zdobyciu złota na Mistrzostwach Świata Młodych Koni (2015). W kolejnych latach duet potwierdzał swoją skuteczność, zdobywając np. mistrzostwo Europy w klasyfikacji drużynowej (2019). Więcej o tej parze można przeczytać w WYWIADZIE z Belgiem. Trzymamy kciuki za udane przejazdy podczas IO

tekst i opracowanie: equista.pl, źródło: KBRSF, fot. Dava Palej Timeless Photography