CHIO Rotterdam 2021: Nowa data wydarzenia

Data publikacji: 2021-04-27
CHIO Rotterdam, fot. CHIO Rotterdam/Facebook


CHIO Rotterdam to jedyne holenderskie zmagania rozgrywane na poziomie 5 gwiazdek i na świeżym powietrzu, a ponadto najstarsza międzynarodowa impreza sportowa organizowana w Rotterdamie. W ostatnim czasie trwały rozmowy w sprawie ustalenia nowego terminu przeprowadzenia tych prestiżowych zawodów, jak również pracowano nad zapewnieniem kibicom możliwości śledzenia przebiegu zmagań poprzez transmisje. Kiedy odbędzie się już 72. odsłona rywalizacji w ramach CHIO Rotterdam?


W rozmowach wzięli udział przedstawiciele Międzynarodowej Federacji Jeździeckiej (FEI), Holenderskiego Związku Jeździeckiego (KNHS) i lokalnych władz, a ostateczny wybór terminu padł na 1-4 lipca br. Tak to podsumował Ron Voskuilen, dyrektor generalny CHIO Rotterdam: „Wraz z zatwierdzeniem naszej nowej daty staje się coraz bardziej prawdopodobne, że zawody CHIO Rotterdam odbęda się w tym roku, chociaż nadal rozważamy wszystkie scenariusze”. Szanse na rozegranie zmagań w pełnej wersji, tzn. z udziałem publiczności i z częścią handlową, są niewielkie, jednak najważniejsze jest to, by uniknąć powtórzenia sytuacji sprzed roku (wówczas zmagania zostały całkowicie odwołane). 


Nowy termin przypadł do gustu jeźdźcom, ponieważ zmagania CHIO Rotterdam będą dla nich świetną rozgrzewką przed Igrzyskami Olimpijskimi w Tokio (23 lipca-8 sierpnia). Oczywiście kibice nie będą pozbawieni możliwości obserwowania przebiegu zmagań, a to wszystko dzięki przygotowanym transmisjom. 
tekst i opracowanie: equista.pl, fot. CHIO Rotterdam/Facebook