Chacclana wróciła do sportu!

Data publikacji: 2021-05-17
Jarosław Skrzyczyński (POL) & Chacclana fot Dava Palej Timeless Photography


Na tę wiadomość czekaliśmy już od dawna! W piątek (14 maja) na facebookowym profilu Jarosława Skrzyczyńskiego (POL) pojawiła się informacja o wielkim powrocie obecnie 12-letniej klaczy Chacclana (Chacco Blue – Ramilana/Capilano), którą trzeba było wycofać ze sportu z powodu kontuzji. 


Jarosław Skrzyczyński (POL) & Chacclana (Chacco Blue x Capilano)Chacclana
rasy OS przyszła na świat w 2009 r. w niemieckiej stadninie Gestüt Lewitz, a późniejsze połączenie sił z Jarosławem Skrzyczyńskim okazało się strzałem w dziesiątkę – duet szedł jak burza, dlatego wkrótce klacz stała się podstawowym koniem polskiego skoczka. Wśród ważniejszych osiągnięć pary można wymienić np. zwycięstwo podczas
cavaliadowego konkursu Grand Prix w Poznaniu (2018), zdobycie mistrzostwa Polski (2018) czy uczestnictwo w finale FEI World Cup™ w Göteborgu (2019). 


Wpis Jarosława Skrzyczyńskiego na FacebookuPost Jarosława Skrzyczyńskiego o powrocie klaczy na parkur wzbudził ogromne zainteresowanie i wielką radość wśród miłośników polskiego jeździectwa – do tego momentu wpis zebrał 2,5 tysiąca polubień, a pod spodem napisano kilkadziesiąt komentarzy. Gdzie można było znów zobaczyć ten duet w akcji? Jarosław Skrzyczyński zabrał klacz na zmagania CSI2* Olsza (13-16 maja), gdzie wypróbował ją w trzech konkursach małej rundy – w konkursach z przeszkodami o wys. 120 cm para zajęła 16. i 24. miejsce, za to w finale z przeszkodami o wys. 125 cm uplasowała się na 15. miejscu. 


Udział w zawodach w Olszy to dopiero początek, dlatego pozostaje trzymać kciuki za kolejne udane przejazdy tej pary!

tekst i opracowanie: equista.pl, fot. Dava Palej Timeless Photography

 
Konie - zobacz rodowody

Chacclana