MP Skoki Jakubowice 2018: Jarosław Skrzyczyński niepokonany!

Data publikacji: 2018-08-05
MP Skoki Jakubowice 2018: Jarosław Skrzyczyński niepokonany!
Jarosław Skrzyczyński & Sułtan (maskotka KJ Osadkowski)

 

Za nami ostatni dzień Mistrzostw Polski w skokach przez przeszkody 2018 – w KJ Osadkowski w Jakubowicach nie zabrakło emocji, zwłaszcza że dziś nareszcie poznaliśmy zwycięzców Finałów Dzieci, Juniorów i Seniorów. Kto dziś świętuje zdobycie tytułu Mistrza Polski?

 

Michał Kaźmierczak, Jarosław Skrzyczyński & Wojciech Wojcianiec 

 

Najwyższy rangą konkurs – Finał Mistrzostw Polski Seniorów rozpoczął się 16:00 i od początku dostarczył kibicom wiele emocji. Gospodarz toru Arkadiusz Weckwert nie ułatwił startującym zadania budując bardzo wymagający tor o maksymalnej wysokości 155 cm. Do rywalizacji przystąpiło 18 zawodników, którzy startowali w odwrotnej kolejności do zajmowanych miejsc. Ani jedna para nie pokonała I nawrotu „na czysto”, tylko 3 uzyskało wynik 4 punktów karnych i jedna para została wyeliminowana. Do II nawrotu przeszło 10 najlpszych par.

 

Jarosław Skrzyczyński & Chacclana

 

Bezkonkurencyjny okazał się Jarosław Skrzyczyński na oldenburskiej klaczy Chacclana (Chacco-blue – Ramilana/Capilano) zdobywając łącznie tylko 4 punkty karne w II nawrotach, w najlepszym czasie 58,81 s. To już czwarty medal MP w jego karierze i drugi na tym samym koniu!

Srebrny medal zdobył Michał Kaźmierczak na wałachu Stakorado (Stakkato Gold - Acorada / Acorado), a brąz Wojciech Wojcianiec reprezentujący barwy KJ Melloni Horses na kasztanowatej klaczy Chintablue (Chintan - Dociacca / Chacco-Blue).

 

Michał Kaźmierczak, Jarosław Skrzyczyński & Wojciech Wojcianiec 

 

Finał MP Seniorów – wyniki

1. Jarosław Skrzyczyński & Chacclana – 4/0; 58,81 s.

2. Michał Kaźmierczak & Stakorado – 4/0; 60,30 s.

3. Wojciech Wojcianiec & Chintablue – 4/4; 59,53 s.

4. Adam Grzegorzewski & Zazou Szumawa – 8/5; 62,21 s.

5. Maksymilian Wechta & London 32 – 8/8; 59,76 s.

6. Łukasz Wasilewski & Wavantos VD Renvillehoeve – 8/8; 60,93 s.

7. Krzysztof Retka & Eto'o – 12/1; 61,42 s.

8. Natalia Czernik & Abigej – 12/4; 59,85 s.

Wyniki szczegółowe

 

Michał Kaźmierczak & Stakorado

 

Wojciech Wojcianiec & Chintablue

 

Do konkursu finałowego w kategorii Juniorów, który rozpoczął się o godzinie 12:30 przystąpiło 25 par, z których 19 ukończyło I nawrót. Do II nawrotu zakwalifikowało się 13 zawodników, z których aż pięciu pokonało parkur na czysto. Oto wyniki Finału Mistrzostw Polski Juniorów:

 

Mikołaj Barański, Aleksandra Kierznowska & Wiktoria Bedyńska

 

Ku wielkiej radości publiczności najlepsza okazała się Aleksandra Kierznowska na ogierze KWPN Dior V (Indoctro – Leslie / Garanco), która jako jedyna pokonała dwa nawroty z zerowym wynikiem i oczywiście w najlepszym czasie 49,63 s! 

Drugi na podium stanął Mikołaj Barański, który na klaczy Cerember Me M (Landlord - Remember Me M / Cash) I   nawrót ukończył z 4 punktami karnymi, a w II z zerowym wynikiem był nieco wolniejszy od zwyciężczyni o 2,45 s. Brąz wywalczyła najszybsza w dwóch nawrotach Wiktoria Bedeńska na hanowerskim wałachu Clarence S (Canto - Starlight I/Levisto Z), niestety para nie ustrzegła się przy tak szybkiej jeździe dwóch zrzutek. 

 

Aleksandra Kierznowska & Dior V

 

 

Finał MP Juniorów – wyniki

1. Aleksandra Kierznowska & Dior V – 0/0; 49,63 s.

2. Mikołaj Barański & Cerember Me M – 4/0; 52,08 s.

3. Wiktoria Bedyńska & Clarence S – 4/4; 47,17 s.

Wyniki szczegółowe

 

Mikołaj Barański & Cerember Me M

 

Wiktoria Bedyńska & Clarence S

 

Pierwszym konkursem niedzielnych finałów w KJ Osadkowski był rozpoczynający się o 9:30 Finał Mistrzostw Polski Dzieci. Do końcowej rywalizacji przystąpiło 20 par, z których 12 awansowało do II nawrotu. Walka była zacięta i wyrównana, ponieważ aż 9 par uzyskało 0 punktów karnych, a do dogrywki przystąpiło 5 z nich.

Złoty medal wywalczyła Maja Marchwicka na wałachu Szafir M (So in Love - Selene M/Elvis) z KJ Zbyszko Wiączyń Dolny pokonujący dwa nawroty oraz rozgrywkę w najlepszym czasie 51,6 s. oraz czystym kontem. Druga na podium stanęła Julia Jabłońska z JUKS Mieczewo na klaczy Conn Rubina (Connor - Thara I/Quidam’s Rubin), która była wolniejsza o 7,79 s. od „złotej” koleżanki. Brązowy medal i trzecie miejsce na podium należało do Poli Wawrzyniak z KJ Infernal Team na ogierze Dimple (Diarado - Queen De Revel/Quidam`s Rubin).

 

Julia Jabłońska, Pola Wawrzyniak & Maja Marchwicka

 

 

Finał MP Dzieci I – wyniki

1. Maja Marchwicka & Szafir M – 0/0/0; 51,16 s.

2. Julia Jabłońska & Conn Rubina – 0/0/0; 58,95 s.

3. Pola Wawrzyniak & Dimple – 0/0/4; 43,24 s.

Wyniki szczegółowe

 

To były wspaniałe Mistrzostwa Polski w skokach przez przeszkody, a żar lejący się z nieba i wielkie emocje podgrzewały atmosferę. Nie zabrakło również wzruszających momentów oraz dodatkowych atrakcji. Niedzielnym popołudniem, tuż przed finałem MP w kategori Seniorów organizatorzy zaplanowali wielką Galę Mistrzów. Licznie zgromadzona publiczność miała okazję poznać wspaniałe osobistości i zdobywców medali z wcześniejszych lat. Obecna była Pierwsza Dama Polskiego Jeździectwa Wanda Wąsowska oraz m.in.: Piotr Wawryniuk, Antoni Pacyński, Eugeniusz Koczorski, Marek Orłoś, Grzegorz Kubiak, Mściwoj Kiecoń, Kamil Grzelczyk czy Marek Lewicki. Wzruszającym momentem była wypowiedź człowieka, który zapisał się na kartach historii – Jana Kowalczyka (Mistrza Olimpijskiego z 1980 roku). Zawodnik uroczyście przekazał rzeźbę głowy konia, na którym zdobył Złoto na IO, czyli „Złoty wawrzyn Artemora” na ręce aktualnego Mistrza Polski Jarosława Skrzyczyńskiego. Ta nagroda honorowa jest przyznawana najlepszemu, najskuteczniejszemu i najlepiej ocenianemu zawodnikowi MP przez kapitułę w składzie: Wanda Wąsowska, Piotr Wawryniuk, Antoni Pacyński i Artur Bober – ostatni z wymienionych jest  pomysłodawcą projektu Winners 100 Gwiazd.

 

Jan Kowalczyk przekazujący „Złoty wawrzyn Artemora” Jarosławowi Skrzyczyńskiemu

 

Nasza migawka z MP w skokach przez przeszkody w Jakubowicach

 

 

 

Przydatne linki:

KJ Osadkowski

Lista zawodników i koni

Program 

Pełne wyniki zawodów MP Skoki Jakubowice 2018

 

 

 

tekst i opracowanie: equista.pl, fot. Dava Palej Timeless Photography

 

 

 

 

Konie - zobacz rodowody

Chacclana

Chintablue

Dimple

Dior V

Stakorado

Szafir M