Baltica Spring Tour 2015

Data publikacji: 2015-03-29
Baltica Spring Tour 2015

 

Baltica Tour - pierwsze w Polsce zawody rozgrywane w formie dwutygodniowego "touru" powracają w podwójnej odsłonie - majowej Baltica Spring Tour i lipcowo-sierpniowej Baltica Summer Tour.  Do rozpoczęcia Baltica Tour pozostało równo 50 dni, dlatego postanowiliśmy szerzej opisać to ważne wydarzenie.

 

Termin i miejsce

Baltica Spring Tour 2015 odbędzie się w dniach 19-31 maja na terenie Stadniny Koni Ciekocinko. Stadnina Ciekocinko jest położona na terenie gminy Choczewo - 60 km od Trójmiasta.

Do dyspozycji zawodników będą dwie areny. Arena A o wymiarach 125 x 60 m z podłożem z piasku kwarcowego i drenażem oraz Arena B, również piaszczysta o wymiarach 110 x 40 m. Po ubiegłorocznej Baltice zapadła decyzja o modernizacji większej areny - trawę zastąpiono wysokiej jakości podłożem kwarcowym.

 

Baltica Spring Tour 2015 - mapa wydarzenia

Baltica Spring Tour 2015 - mapa

 

Program

W ciągu dwóch tygodni Baltica Spring Tour 2015 zostaną (dwukrotnie) rozegrane międzynarodowe zawody skokowe - CSIYH1* (młode konie), CSI1* i CSI3*. Od wtorku do czwartku będą rywalizować młode konie, a od czwartku do niedzieli zawodnicy zgłoszeni do zawodów CSI* i CSI3*. Organizatorzy przewidzieli 6 konkursów do Longines Ranking - po 3 w każdym tygodniu. Dodatkowo konkursy Grand Prix wiosennej edycji Baltica Tour zostaną rozegrane jako konkursy kwalifikacyjne do tegorocznych Mistrzostw Europy w Aachen. Pula nagród Baltici Spring wynosi 274 tys. euro, z czego 90 tys. euro przypada na oba konkursy Grand Prix CSI3*.

Organizatorzy są przygotowani na przyjęcie 450 koni. 

 

Baltica Tour 2015

 

Who is who - kto tworzy Baltica Tour 2015?

Oczywiście organizacja zawodów takich jak BET nie byłaby możliwa bez zaangażowania wielu osób. Te najważniejsze to:

  • Tomasz Bałuk - dyrektor zawodów. Współtworca Stadniny Koni Ciekocinko, odpowiada za część organizacyjną Baltici Tour i działania marketingowe. 
  • Sandra Piwowarczyk-Bałuk - dyrektor sportowa zawodów. Doświadczona zawodniczka konkurencji skoków przez przeszkody, kadrowiczka, dba o każdy detal Baltica Tour 2015.
  • Louis Konickx - gospodarz toru. Ten doświadczony "parkurmajster" już po raz drugi będzie pracował w Ciekocinku. W trakcie swojej kariery projektował parkury podczas takich zawodów jak CSI5*-W Goeteborg czy CSI4* Amsterdam.
  • Philippe Le Jeune Jr - spiker. Philippe jest synem Mistrza Świata z Lexington i choć sam jeździ konno tylko dla przyjemności to na codzień pracuje w "środowisku jeździeckim" spikerując na wielu ważnych, międzynarodowych zawodach.
  • Herve Bonnaud - oficjalny fotograf Baltica Tour 2015. Jego zdjęcia są publikowane w największych magazynach jeździeckich na świecie. 

Za właściwą organizację i przebieg Baltica Tour 2015 będą odpowiedzialne także inne, nie wymieniene powyżej osoby. W tym także pokaźna grupa wolontariuszy. 

 

Program wolontariatu

Wolontariuszem Baltica Spring 2015 może zostać każdy kto ma ukończone 15 lat. O wolontariacie pisaliśmy szczegółowo TUTAJ.

 

Media społecznościowe

Zawody Baltica Spring Tour, podobnie jak wiele innych jeździeckich wydarzeń, można śledzić za pośrednictwem mediów społecznościowych:

Wszystkie niezbędne informacje są dostępne na oficjalnej stronie zawodów - balticatour.pl

 

 

 

źródło: balticatour.pl, fot. materiały prasowe oraz Oliwia Chmielewska/equista.pl