Koniec duetu Bertram Allen (IRL) & GK Casper

Data publikacji: 2020-12-10
Bertram Allen (IRL) & GK Casper (Canto 16 x Quantum) w Toronto (2019), fot. FEI/Simon Stafford
Bertram Allen (IRL) & GK Casper (Canto 16 x Quantum) w Toronto (2019)Bertram Allen (IRL)
& 12-letni wałach GK Casper (Canto 16 – Uleika/Quantum) mają na koncie wiele udanych startów, jednak teraz ogłoszono, że koń trafi do innego jeźdźca. O kim mowa?


Bertram Allen (IRL) & GK Casper (Canto 16 x Quantum) podczas World Cup w Toronto (2019)Holsztyński GK Casper to bardzo doświadczony koń z 234 startami na koncie, który przez lata zdążył stworzyć duety z wieloma skoczkami – wśród nich znaleźli się m.in: Marlon Modolo Zanotelli (BRA), Mathilda Karlsson (SRI), Kendra Claricia Brinkop (GER) czy Harry Allen (IRL) – jednak najdłużej rywalizował wraz z Bertramem Allenem (IRL). Para pojawiała się na parkurach przez 5 ostatnich lat, a wśród ostatnich osiągnięć na pewno warto wymienić zajęcie
2. miejsca w drużynowych zmaganiach Global Champions League w Londynie (2019), wygraną podczas 4-gwiazdkowego World Cup w Toronto (2019) czy wywalczenie 1. miejsca w 4-gwiazdkowym konkursie (155 cm) w Wellington (2020). 


Bertram Allen (IRL) & GK Casper (Canto 16 x Quantum) podczas konkursu Big Tour na poziomie CSI2* w Valkenswaard (2017)Teraz Bertram Allen (IRL) musiał pożegnać swojego wieloletniego kompana, ponieważ wodze przejmie nowy jeździec, tzn. 8. najlepszy skoczek świata wg FEI i jednocześnie najwyżej notowany Irlandczyk tego zestawienia, ponadto brązowy (2018) i złoty (2019) medalista finałów FEI Nations Cup w Barcelonie i uczestnik m.in. Światowych Igrzysk Jeździeckich w Caen (2012), czyli Darragh Kenny (IRL). Pierwszym testem debiutantów będą zawody w Wellington, które odbędą się już w ten weekend. Życzymy bezbłędnych i szybkich przejazdów!  
tekst i opracowanie: equista.pl, fot. FEI/Simon Stafford