Warsaw Jumping 2020: Niezbędnik kibica

Data publikacji: 2020-09-30
Dawid Kubiak (POL) & Maestro (Hirtentanz – Malaruna/Arianin) podczas Warsaw Jumping 2020, fot. Łukasz Kowalski
Dawid Kubiak (POL) & Maestro (Hirtentanz – Malaruna/Arianin)Nadchodzący debiut zawodów Warsaw Jumping już wzbudza mnóstwo emocji, choć do startu zostało jeszcze kilka dni. Duże zainteresowanie tymi zawodami nie powinno dziwić, w końcu w tym sezonie nie wszystko odbywało się zgodnie z planem, dlatego wszyscy – zarówno zawodnicy, jak i kibice – są spragnieni rywalizacji na najwyższym poziomie. Teraz wreszcie będzie to możliwe, a w dodatku program obejmie konkursy w różnych konkurencjach. Jak dojechać na miejsce? Gdzie kupić bilet? Którzy zawodnicy pojawią się na starcie? Poniżej prezentujemy niezbędnik kibica, w którym zawarliśmy odpowiedzi na te wszystkie pytania, a także znacznie więcej. 


Paweł Warszawski (POL) & Filer (Contender Son – Fila/Golem)O ZAWODACH

Warsaw Jumping to zawody, których organizatorem jest Polski Klub Wyścigów Konnych – tegoroczny debiut odbędzie się w dniach od 30 września do 4 października br. na Torze Wyścigów Konnych Służewiec. Głównym celem jest okazanie branży konnej wsparcia w tym trudnym czasie, dlatego program wydarzenia obejmuje konkursy w aż 4 konkurencjach – skokach przez przeszkody, WKKW, ujeżdżeniu i powożeniu zaprzęgami parokonnymi. Patronem honorowym Warsaw Jumping jest Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda, który zdecydował się ufundować puchar dla zwycięzcy niedzielnego konkursu Grand Prix, będącego najważniejszą rywalizacją tego spotkania. 


DOJAZD

Wydarzenie odbędzie się na terenie Toru Wyścigów Konnych Służewiec (ul. Puławska 266, 02-684 Warszawa), a w dotarciu na miejsce z pewnością pomoże poniższa mapka. 
PROGRAM 

Rozpiska poszczególnych konkursów jest bardzo rozbudowana i zróżnicowana, ponieważ obejmuje zmagania w skokach przez przeszkody, ujeżdżeniu, WKKW i powożeniu. Dzięki dużemu wyborowi każdy znajdzie coś dla siebie lub będzie to też okazja do zobaczenia czegoś nowego na żywo. Pełny program jest dostępny TUTAJ.


ZAWODNICY 

Do udziału w zmaganiach przyjęto niemal 200 zawodników, wśród których nie brak np. byłych i obecnych mistrzów Polski. Miłośnicy poszczególnych konkurencji będą mogli zobaczyć najlepszych z najlepszych w akcji, dlatego Warsaw Jumping to wręcz jesienna pozycja obowiązkowa dla wszystkich fanów jeździectwa. Na starcie pojawią się m.in. skoczkowie Jarosław Skrzyczyński, Wojciech Wojcianiec czy Krzysztof Ludwiczak, WKKW-iści Paweł Spisak, Mateusz Kiempa i Joanna Pawlak, jak również dresażyści Magdalena Jura, Ilona Janas czy Tomasz Jasiński


Wojciech Wojcianiec (POL) & Chintablue (Chintan x Chacco Blue)BILETY I CENNIK

Wejściówki można zakupić TUTAJ, przy czym warto zapamiętać, że dzieci do 3. roku życia wchodzą za darmo, a bilet na środę wystarczy tylko wygenerować na wcześniej podanej stronie. Karnet na całe wydarzenie kosztuje 160 zł, ale oczywiście istnieje też możliwość kupienia wejściówki na dany dzień lub jego konkretną część. Oto cennik biletów: 

ŚRODA – wejście bezpłatne (należy wygenerować wejściówkę)

CZWARTEK – sesja 1 (od godz. 8:00) – 10 zł, sesja 2 (od godz. 15:00) – 20 zł, bilet całodzienny – 25 zł

PIĄTEK – sesja 1 (od godz. 8:00) – 10 zł, sesja 2 (od godz. 14:00) – 15 zł, sesja 3 (od godz. 18:45) – 20 zł, bilet całodzienny – 39 zł

SOBOTA –sesja 1 (od godz. 8:00) – 10 zł, sesja 2 (od godz. 12:00) – 15 zł, sesja 3 (od godz. 18:45) – 20 zł, sesja 4 (od godz. 21:00) – 25 zł, bilet całodzienny – 39 zł

NIEDZIELA – sesja 1 (od godz. 8:00) – 10 zł, sesja 2 (od godz. 11:00) – 40 zł, sesja 3 (od godz. 15:00) – 10 zł, sesja 4 (od godz. 17:30) – 10 zł, bilet całodzienny – 60 zł

KARNET (całe wydarzenie) – 160 zł 


TARGI

Równolegle z poszczególnymi konkursami odbędą się też targi sprzętu jeździeckiego. Stoiska będą rozmieszczone w hali pokazowej i na terenie zewnętrznym wokół niej, a wystawcy z pewnością przygotują atrakcyjne i różnorodne oferty. 


Oficjalny plakat wydarzenia
Przydatne linki:

Strona internetowa zawodów Warsaw Jumping 

Możliwość zakupu biletów

Strona wydarzenia na Facebooku 

Profil Warsaw Jumping na Facebooku

Instagram zawodów Warsaw Jumping

Lista przyjętych zawodników – WKKW 

Lista przyjętych zawodników – ujeżdżenie 

Lista przyjętych zawodników – skoki przez przeszkody 

Lista przyjętych zawodników – powożenie

Program Jumping Warsaw 

tekst i opracowanie: equista.pl, fot. Dava Palej Timeless Photography, Łukasz Kowalski, mat. prasowe