LOTTO Baborówko Horse Sale Show 2020: Niezbędnik kibica

Data publikacji: 2020-09-24
Marta Dziak-Gierlicz & Costanza oraz Hanna Dziak, fot. Dava Palej Timeless Photography
Marta Dziak-Gierlicz & Costanza oraz Hanna DziakTen rok jest bardzo trudny dla całej branży jeździeckiej, dlatego tym bardziej cieszy to, że część sportowa LOTTO Baborówko Horse Sale Show odbędzie się zgodnie z planem, czyli w dniach 25-27 września br. w Ośrodku Jeździeckim Pałac Baborówko (Baborówko, ul. Parkowa 1, 64-500 Szamotuły). Przed nami wielkie święto Wszechstronnego Konkursu Konia Wierzchowego, czyli korony sportów jeździeckich, więc warto zapoznać się ze wszystkimi szczegółami wydarzenia. 


Paweł Warszawski (POL) & Lucinda ex Ani 4 (Limbus x Chello I)NA CZYM POLEGA WKKW?

Nazywanie tej konkurencji koroną sportów jeździeckich nie jest przesadzone, ponieważ Wszechstronny Konkurs Konia Wierzchowego (WKKW) obejmuje próby ujeżdżenia, krosu i skoków przez przeszkody, a przejście tych etapów jest ogromnym wyzwaniem zarówno dla jeźdźca, jak i dla konia. Wszystko rozpoczyna się na czworoboku, na którym duet musi wykonać pewną liczbę ruchów w stępie, kłusie i galopie – ta część wygląda na najspokojniejszą ze wszystkich, ale tak naprawdę jest wymagającym testem posłuszeństwa i wstępem do najbardziej ekstremalnego elementu, czyli krosu. Tutaj jeździec i koń mają do pokonania ponad 20 przeszkód różnego typu, które ustawiono na bardzo zróżnicowanym terenie – zeskoki do wody, wielkie kłody i wąskie fronty to tylko niektóre przykłady, dlatego kros wymaga odwagi, precyzji i zwinności. Na końcu pary wykonują skoki przez przeszkody, ale w tym momencie największym wrogiem uczestników jest już duże zmęczenie. Parkur nie wybacza nawet najmniejszego muśnięcia drąga, więc obie strony muszą wykazać się wytrzymałością, starannością i wielkim wyczuciem. Warto też zauważyć, że WKKW jest konkurencją olimpijską, a w zeszłym roku nasza reprezentacja wywalczyła historyczny awans do IO w Tokio!


Nasza ekipa WKKW tuż po wywalczeniu awansu do IO Tokio O WYDARZENIU

LOTTO Baborówko Horse Sale Show to duże wydarzenie o charakterze sportowo-hodowlanym, które cieszy się już ugruntowaną pozycją w polskim kalendarzu jeździeckim. Ze względu na panującą pandemię koronawirusa organizator zdecydował się odwołać aukcję koni z predyspozycjami do WKKW i skoków, jednak część sportowa na szczęście nie jest w żaden sposób zagrożona. Program obejmie zmagania międzynarodowe (CCI4*-S, CCI3*-S i CCI2*-S) oraz krajowe (CNC 1*, CNC 100 i CNC 90), jak również Mistrzostwa Polski w WKKW oraz finał Pucharu Polski w WKKW. Na starcie pojawi się 193 zawodników i 275 koni, co jest prawdziwym rekordem w historii zawodów! Warto też zauważyć, że wśród zgłoszonych nazwisk nie brak absolutnych gwiazd WKKW z szeregiem sukcesów na koncie – w Baborówku pojawią się m.in.: Andreas Dibowski (GER), Maxime Livio (FRA), Paweł Spisak (POL), Mateusz Kiempa (POL) czy Joanna Pawlak (POL). 


Oficjalny plakat LOTTO Baborówko Horse Sale Show 2020DOJAZD I MAPKA OBIEKTU

Wspomniany Ośrodek Jeździecki Pałac Baborówko jest położony w Baborówku (ul. Parkowa 1), a w trakcie dojazdu na miejsce warto wesprzeć się poniższą mapką. Z kolei po dotarciu do ośrodka z pewnością przyda się plan obiektu.

UWAGA! W okolicy Baborówka właśnie trwa remont trasy kolejowej, przez co niektóre przejazdy kolejowe są zamknięte – z tego względu kierowcy koniowozów powinni pojechać od strony Poznania (autostrada A2 i trasa S11), ale bez skrętu w miejscowości Pamiątkowo. Należy jechać dalej w kierunku na Szamotuły do Kąsinowa, a następnie trzeba skręcić w prawo do Baborówka.
PROGRAM 

Rekordowa obsada spowodowała zmianę w dotychczas stosowanej formule zawodów – dotąd próby ujeżdżenia rozpoczynały się w piątek, jednak teraz wystartują już w czwartek. Dalsza część jest już bez zmian, tzn. w sobotę odbędzie się kros, a w niedzielę przyjdzie czas na skoki i ceremonie dekoracji. Szczegółowa rozpiska wydarzenia jest dostępna TUTAJ.


BILETY

LOTTO Baborówko Horse Sale Show nie jest wydarzeniem biletowanym, nie ma też obowiązku rejestracji czy innej formy zgłoszenia chęci udziału. Wstęp jest całkowicie darmowy, dlatego wystarczy przyjść i dobrze się bawić!


Jaagup Kallas (EST) & Olli Royal (Opaal x Casanova)ZAKWATEROWANIE

W okolicy nie brak hoteli oraz innych obiektów tego typu, dlatego znalezienie noclegu nie powinno sprawić żadnych kłopotów. Sam organizator poleca kilka sprawdzonych miejsc, wśród których znalazły się następujące obiekty: 


Hotel Maraton (ul. Sportowa 6, 64-500 Szamotuły)

Szkolne Schronisko Młodzieżowe (ul. Obornicka 12, 64-500 Szamotuły)

Hotel Millenium (ul. Obornicka 1, 64-500 Szamotuły)

Pałac Kobylniki (Kobylniki, 64-520 Obrzycko)

Hotel Edison (Baranowo, 62-081 Przeźmierowo)

Hotel 500 (ul. Poznańska 139, 62-080 Tarnowo Podgórne)

Hotel Olympic (ul. Leśna 15 A, 64-510 Wronki)

Hotel Campanile (ul. Św. Wawrzyńca 96, 60-541 Poznań)


MEDIA SPOŁECZNOŚCIOWE

W trakcie wydarzenia będzie dużo się działo, dlatego warto zapisać sobie strony, dzięki którym będzie się na bieżąco! Podstawą jest oczywiście fanpage LOTTO Baborówko Horse Sale Show oraz profil na Instagramie, a uzupełnieniem będą również konta Equisty na Facebooku oraz Instagramie, na których pojawią się zdjęcia, wyniki oraz podsumowania wydarzenia. 


CO SPAKOWAĆ?

Najlepiej będzie przygotować się na każdą pogodę, by w ten sposób poradzić sobie z ewentualnymi kaprysami jesiennej aury. Na pewno warto ubrać się na cebulkę, ponadto spakować ciepłą odzież (np. bluzę), kalosze, krem z filtrem oraz coś przeciwdeszczowego. Nie zaszkodzi też zabrać ze sobą butelkę wody mineralnej. 


Stephanie Böhe (GER) & Ashanti de la Ribiere (Fedor de Seves x Apache d'Adriers)


Przydatne linki:

Lista zgłoszonych zawodników i koni 

Program zawodów 

Mapka obiektu

Cennik dla zawodników

Strona internetowa LOTTO Baborówko Horse Sale Show

LOTTO Baborówko Horse Sale Show na Facebooku 

LOTTO Baborówko Horse Sale Show na Instagramie

tekst i opracowanie: equista.pl, fot. Dava Palej Timeless Photography, mat. prasowe