Longines Hong Kong Masters 2015: John Whitaker nie do pobicia!

Data publikacji: 2015-02-15
Longines HK Masters 2015 John Whitaker
John Whitaker & Argento - ta para okazała się nie tylko w konkursie Grand Prix, ale także w sobotnim Gucci Gold Cup

Zawody Longines Hong Kong Masters elektryzowały na długo przed ich rozpoczęciem. Podobnie jak w innych wydarzeniach z cyklu Masters Grand Prix obsada gwarantowała wysoki poziom rywalizacji.

W sobotnim konkursie Gucci Gold Cup najlepsi byli Brytyjczycy. Najlepszy okazał się jego najsatrszy z nich - 62-letni John Whitaker startujący na wspaniałym synu ogiera Argentinus - Argento. Drugie miejsce zajęła Jessica Mendoza startująca na Spirit T, a trzecie Scott Brash na Hello Annie.

John Whitaker & Argento Longines Hong Kong Masters 2015Zdecydowanie najlepsza para Longines Hong Kong Masters 2015 - John Whitaker & Argento

Do najważniejszego i najbardziej prestiżowego konkursu Grand Prix przystąpiło 26 zawodników. Pierwszy nawrót bezbłędnie pokonała połowa z nich. W tym gronie znalazł się m.in. zwycięzca z 2014 roku - Henrik von Eckermann startujący , podobnie jak przed rokiem, na hanowerskiej klaczy Gotha. Prawo startu w drugim nawrocie wywalczył również, podwójny srebrny medalista IO Londyn i złoty medalista MŚ Caen - Gerco Schroder jadący na wspaniałym Glock's London.

Drugi nawrót bezbłędnie pokonało 7 zawodników. Podobnie jak w sobotnim Gucci Gold Cup po zwycięstwo sięgnął John Whitaker na Argento. Drugie miejsce wywalczył ubiegłoroczny zwycięzca - Henrik von Eckermann, a trzecie Francuz - Simon Delestre na Ryan des Hayetss.

Wyniki konkursu Grand Prix

Najlepsi zawodnicy konkursu Grand Prix - Henrik von Eckermann (2), John Whitaker (1)
i Simon Delestre (3)

Longines Hong Kong Masters 2015Najlepsi zawodnicy konkursu Grand Prix - Henrik von Eckermann (2), John Whitaker (1) i Simon Delestre (3)