Polska Liga Jeździecka 2020: Podano nowy terminarz!

Data publikacji: 2020-06-03
Mateusz Tyszko (POL) & Alina, fot. Dava Palej Timeless Photography
Mateusz Tyszko (POL) & AlinaPolska Liga Jeździecka
to cykliczne zawody w skokach przez przeszkody, które mają już ugruntowaną pozycję w kalendarzu polskich zmagań jeździeckich. Na początku lutego organizator podał już
pierwsze szczegóły nowego sezonu, jednak wszystkie te plany pokrzyżowało późniejsze nadejście pandemii koronawirusa. Dziś już wszystko powoli wraca do normy, dlatego nowy koordynator PLJ (KS Verso La Natura z Warnika pod Szczecinem) mógł ogłosić datę wielkiego otwarcia nowego sezonu, a także uaktualniony terminarz zawodów. 


Po odwołaniu wcześniej zaplanowanych majowych rozgrywek pozostało czekanie na to, aż Ministerstwo Sportu poda informacje o wznowieniu możliwości organizowania zawodów – ta 3-miesięczna przymusowa przerwa wreszcie dobiega końca, dlatego na stronie internetowej PLJ pojawiła się informacja o nowej dacie startu, a także dopisek o rozegraniu pierwszych zmagań bez udziału publiczności:„Obecnie przygotowania trwają w pełni, organizator robi wszystko by przygotować się do zawodów jak najlepiej i zapewnić uczestnikom odpowiednie warunki. Obecna sytuacja sprawiła, że pierwsze eliminacje PLJ 2020 rozegrane zostaną bez udziału publiczności, ale jesteśmy przekonani, że będzie to niezapomniane wydarzenie”. 


Pierwszy etap tegorocznego sezonu PLJ odbędzie się w dniach 12-14 czerwca na terenie Stada Ogierów w Bogusławicach, a sama formuła pozostaje bez zmian, tzn. zawodnicy będą rywalizować w następujących kategoriach: Złotej (Grand Prix, 145 cm), Srebrnej (135 cm) oraz Brązowej (125 cm). Oto nowy terminarz zawodów: 


POLSKA LIGA JEŹDZIECKA 2020 – NOWY TERMINARZ

I etap – 12-14 czerwca; Stado Ogierów w Bogusławicach

II etap – 19-21 czerwca; Klub Jeździecki Agro-Handel Śrem, Olsza

III etap – 26-28 czerwca; Ekwador Ośrodek Jeździecki, Dąbrówka Mała

IV etap – 3-5 lipca; Hipodrom Sopot sp. z o.o., Sopot

V etap – 9-12 lipca; Klub Jeździecki Osadkowski sp. z o.o., Jakubowice

VI etap – 24-26 lipca; Stowarzyszenie na Rzecz Promocji Sportów Konnych Equisport, Warka

VII etap – 4-6 września; K&F Group, Karolina Ferenstein-Kraśko, Gałkowo 

VIII etap – 25-27 września; VLN ADAMUS spółka jawna, Warnik k. Szczecina

tekst i opracowanie: equista.pl, fot. Dava Palej Timeless Photography