Majowe rozgrywki Polskiej Ligi Jeździeckiej zostały odwołane!

Data publikacji: 2020-03-31
Mateusz Tyszko (POL) & Alina, fot. Dava Palej Timeless Photography
Mateusz Tyszko (POL) & AlinaW maju miała mieć premierę Polska Liga Jeździecka w całkowicie nowej odsłonie (więcej informacji o etapach i rozgrywkach przedstawialiśmy TUTAJ). Zaplanowane było aż 9 spotkań w 8 lokalizacjach w całej Polsce. Od tego sezonu koordynatorem rozgrywek będzie KS Verso La Natura z Warnika pod Szczecinem. Niestety z powodu wyjątkowej sytuacji w Polsce i na świecie związanej z epidemią koronawirusa zostały odwołane pierwsze trzy etapy. Oto oficjalne oświadczenie organizatora:


Szanowni Państwo, 

W związku z wprowadzonym stanem epidemii w Polsce oraz ogólną sytuacją epidemiologiczną na świecie w trosce o zdrowie wszystkich gości, uczestników, organizatorów i dostawców, informujemy, że I i II etap rozgrywek Polskiej Ligi Jeździeckiej 2020 zaplanowanych na 1-3.05.2020 w Bogusławicach oraz 8-10.05.2020 w Warniku, zostały odwołane. 

Podejmując decyzję kierowaliśmy aktualnymi zarządzeniami, prognozami oraz zaleceniami Światowej Organizacji Zdrowia, Światowej Federacji Jeździeckiej oraz komunikatem PZJ z dnia 12 marca 2020 roku, a przede wszystkim zdrowiem wszystkich uczestników zawodów. Z tego miejsca pragniemy serdecznie podziękować Stowarzyszeniu Jeździeckiemu Napoleońska Zagroda w Bogusławicach za dotychczasową współpracę i zaangażowanie w przygotowanie zawodów. 

Jednocześnie informujemy, że wraz z pozostałymi ośrodkami oraz Polskim Związkiem Jeździeckim staramy się, aby bez zakłóceń przebiegały przygotowania do pozostałych etapów eliminacji Polskiej Ligi Jeździeckiej 2020. Wszystkie decyzje podejmujemy na bieżąco, zgodnie z panującą sytuacją oraz przedstawianymi prognozami. Zapewniamy Państwa, że przy podejmowaniu decyzji będziemy kierować się przede wszystkim zdrowiem i bezpieczeństwem organizatorów, gospodarzy, uczestników i widzów. 

Na bieżąco będziemy publikować informacje o wszystkich zmianach i ustaleniach z Polskim Związkiem Jeździeckim. 

Liczymy, że już niebawem znów wszyscy spotkamy się na parkurze.

Zdrowia i wytrwałości, życzy cały zespół VLN Adamus - Koordynatora Polskiej Ligi Jeździeckiej 2020Przydatne linki:

Strona internetowa Polskiej Ligi Jeździeckiej

Regulamin Polskiej Ligi Jeździeckiej  

Polska Liga Jeździecka na Facebooku
tekst i opracowanie: equista.pl, fot. Dava Palej Timeless Photography