Cykl „Wyścig o folbluty”: Kolejne spotkanie z folblutami

Data publikacji: 2020-05-14
Cykl „Wyścig o folbluty”: Kolejne spotkanie z folblutami, fot. Dava Palej Timeless PhotographyTor Służewiec
zaprasza na kolejną odsłonę cyklu „Wyścig o folbluty”, czyli coczwartkowej debaty z udziałem zaproszonych ekspertów. Najbliższe spotkanie odbędzie się już 14 maja o godz. 20:00, a tematem będzie kariera wyścigowa i hodowlana
koni pełnej krwi okiem ich właścicieli. Poniżej prezentujemy szczegóły. 


Zapowiedź kolejnego spotkania w ramach cyklu Zaproszeni eksperci:

Andrzej Zieliński – hodowca, jeden z pierwszych prywatnych właścicieli koni wyścigowych, na co dzień związany ze Stadniną Pegaz w miejscowości Nowe Wronie, w której działa od ponad 20 lat. Wyhodowane przez niego konie odnoszą mnóstwo sukcesów w wyścigach konnych rozgrywanych m.in. na Służewcu (w tym wygrane w Wielkiej Warszawskiej czy  Derby), przykładem jednego z takich koni może być ogier Caccini.

Tomasz Nowak – hodowca angloarabów z 10-letnim doświadczeniem, właściciel koni wyścigowych czystej krwi arabskiej i właściciel gospodarstwa w Turkowicach (woj. lubelskie). Wyhodowana przez niego Hatteria II (Huzar – Hatta II/Grey) tworzy duet z Pawłem Warszawskim (POL) – para ma na koncie m.in. dwukrotne wicemistrzostwo Polski czy mistrzostwo Polski Młodych Koni.

Mariusz Olesiński – hodowca koni skokowych i półkrwi, właściciel koni wyścigowych oraz firmy transportującej te zwierzęta. Wraz z żoną prowadzi Uczniowski Klub Sportowy Volteo oraz Bank Nasienia Ogierów. 


Prowadzący:

Annamaria Sobierajska – współautorka Studia TV Toru Służewiec, amazonka i właścicielka koni pełnej krwi angielskiej. 

Marek Szewczyk – niezależny dziennikarz, redaktor naczelny magazynu „Koń Polski”, niegdyś związany z TVP Sport, Eurosportem i NC+.Panel dyskusyjny „Wyścig o folbluty” – czwartek (14 maja) o godz. 20:00 na facebookowym profilu Toru Wyścigów Konnych Służewiec. Tematy:

– wpływ właścicieli koni na karierę wyścigową i hodowlaną koni pełnej krwi angielskiej,

– kryteria wyboru koni w procesie decyzji o zakupie konia wyścigowego,

– wpływ wyników podczas kariery wyścigowej i inne determinanty osiągnięć hodowlanych

– motywy decyzji właścicieli podczas zakupu konia wyścigowego.
Przydatne linki:

Strona internetowa TWK Służewiec 

TWK Służewiec na Facebooku

TWK Służewiec na Instagramietekst i opracowanie: equista.pl, fot. Dava Palej Timeless Photography