Tonik Hero (Ogano Sitte x Elegant de l'Ile) już na emeryturze

Data publikacji: 2020-04-07
Wouter Devos (BEL) & Tonik Hero, fot. Dava Palej Timeless Photography
Wouter Devos (BEL) & Tonik Hero (Ogano Sitte x Elegant de l'Ile)Tonik Hero
(Ogano Sitte – Citadine du Cortil/Elegant de l'Ile) to 17-letni wałach, który tworzył udany duet z Wouterem Devosem (BEL), młodszym bratem Pietera Devosa (BEL). Belg uznał, że to doskonały moment na zakończenie kariery sportowej tego konia. 


Met gemengde gevoelens wil ik jullie vertellen dat vandaag mijn beste vriend, Tonik Hero, op welverdiend pensioen gaat....

Opublikowany przez Woutra Devosa Niedziela, 5 kwietnia 2020
Wouter Devos (BEL) o zakończeniu kariery sportowej wałacha Tonik Hero (Ogano Sitte x Elegant de l'Ile)Informacja o przejściu na emeryturę pojawiła się na facebookowym profilu skoczka – Wouter Devos nazwał Tonika swoim „najlepszym przyjacielem” i podziękował mu za wszystkie piękne chwile. Dodał, że początkowo wałach wymagał dużo pracy, ponieważ nie był zbyt łatwy do jazdy. Poświęcony czas zdecydowanie zaprocentował! Duet zajął np. 1. miejsce w Pucharze Narodów w Budapeszcie (2013) czy 1. miejsce w 4-gwiazdkowym konkursie Grand Prix w Crans-Montanie (2018), poza tym wywalczył brązowy medal w Mistrzostwach Belgii. Polscy miłośnicy skoków przez przeszkody mogli ich podziwiać podczas zawodów CSI4* w Poznaniu (2016, 2015) oraz sopockiej odsłonie Pucharu Narodów (2017, 2015). 

Wouter Devos (BEL) & Tonik Hero (Ogano Sitte x Elegant de l'Ile) podczas Grand Prix w Crans-Montanie (2018)Wałach wciąż jest w formie, jednak zawodnik uznał, że już czas na odpoczynek, by Tonik Hero mógł jak najdłużej cieszyć się dobrym zdrowiem.

tekst i opracowanie: equista.pl, fot. Dava Palej Timeless Photography
Konie - zobacz rodowody

Tonik Hero