Longines Global Champions Tour 2020: Trzy etapy odwołane!

Data publikacji: 2020-03-12
Harrie Smolders (NED) & Don VHP Z N.O.P., fot. Dava Palej Timeless Photography
Harrie Smolders (NED) & Don VHP Z N.O.P.


Koronawirus wciąż stanowi zagrożenie, dlatego co krok pojawiają się informacje o odwoływaniu różnych zawodów jeździeckich – wystarczy wymienić np.
Cavaliadę czy Saut Hermès. Organizator prestiżowych zmagań Longines Global Champions Tour i Global Champions League wybrał zupełnie inną strategię, dzięki czemu jest szansa na rozegranie całego sezonu bez straty żadnego z zaplanowanych etapów. 


Ludger Beerbaum (GER) & CastelloPierwsze spotkanie w ramach nowego sezonu LGCT i GCL odbyło się na początku marca
, ale kibice już czekali na kolejne etapy. Dalsze rozprzestrzenienia się koronawirusa wymusza zmiany w światowym kalendarzu imprez jeździeckich, jednak organizator LGCT chciał uniknąć odwołania nawet części zawodów, dlatego skontaktował się z przedstawicielami m.in. Międzynarodowej Federacji Jeździeckiej, by spróbować przenieść najbliższe spotkania na inne terminy. Bezpieczeństwo kibiców, zawodników oraz personelu jest najważniejsze, a chodzi o następujące etapy (w nawiasach podano daty wg pierwszej rozpiski)

  • Meksyk (MEX) – od 26 do 29 marca
  • Miami Beach (USA) – od 2 kwietnia do 4 kwietnia
  • Szanghaj (CHN) – od 8 do 10 maja. Peder Fredricson (SWE) & H&M All In
Wkrótce dowiemy się, czy udało się dojść do porozumienia i ustalić nowe terminy rozgrywek. Przypomnijmy, że w Polsce obowiązują zalecenia wydane przez minister sportu Danutę Dmowską-Andrzejuk, a organizację zawodów reguluje decyzja PZJ.


tekst i opracowanie: equista.pl, fot. Dava Palej Timeless Photography