Szkolenie: Konsultacje z Sally Amsterdamer 30.01-1.02.2015, SK Ciekocinko

Data publikacji: 2015-01-23
Konsultacje z Sally Amsterdamer, Ciekocinko 2015

 

Do Polski coraz chętniej przyjeżdżają znani szkoleniowcy z całego świata. Na przełomie stycznia i lutego Stadnina Koni Ciekocinko gościć będzie Sally Amsterdamer - trenerkę ujeżdżenia specjalizującą się w treningu ujeżdżeniowym dla zawodników konkurencji skoków przez przeszkody. 

Sally Amsterdamer urodziła się w Wielkiej Brytanii, ale od kilku lat mieszka w Holandii. W swojej ponad 20-letniej karierze współpracowała m.in. z doświadczonym trenerem konkurencji skoków przez przeszkody - Henkiem Noorenem.

 

Konsultacje z Sally Amsterdamer, Ciekocinko 2015

 

Program konsultacji

Konsultacje będą trzydniowe. Rozpoczną się w piątek, 30 stycznia, a zakończą w niedzielę 1 lutego. W tym czasie odbędą się trzy treningi:

  • Pierwszy trening ujeżdżeniowy - Solidne Podstawy: dopasowanie sprzętu, korekta dosiadu, przepuszczalność i elastyczność, porozumienie z koniem, ćwiczenie koncentracji u młodych koni, symetria i regularność w obu kierunkach, prawidłowy rozwój psycho-fizyczny konia. 
  • Drugi trening ujeżdżeniowy dla koni skokowych (indywidualnie dopasowany do poziomu pary jeździec/koń). Zachowanie rytmu i regularności, ćwiczenia poprawiające kontrolę, przepuszczalność podczas zmian tempa, szybkość reakcji. Praca w zebraniu/podstawieniu zadu w 3 chodach przy zachowaniu odpowiedniej równowagi konia.
  • Trening z cavaletti – przygotowanie do jazdy w parkurze. Praca w zakrętach, kontrola, regulacja długości foule, zachowanie płynności i rytmu. Jak szybko i płynnie pokonać parkur: ćwiczenie skrótów, zwrotności konia po skoku, utrzymania odpowiedniego balansu i równowagi, poczucie pełnej kontroli, zawodnik w ruchu z koniem, praca nad idealnym balansem ciała.

Przewidziana jest również część teoretyczna. Konsultacje są otwarte dla tzw. wolnych słuchaczy!

 

Udział w konsultacjach

Aby wziąć udział w konsultacjach należy zgłosić się telefonicznie: 530 934 552 bądź mailowo: stables@ciekocinko.pl.

Koszty:

  • zawodnik z koniem - 3 dni treningów + boks = 250 eur
  • wolny słuchacz - 80 zł/dzień

Istnieje możliwość zakwaterowania na miejscu, więcej szczegółów - TUTAJ.

 

Konsultacje z Sally Amsterdamer, Ciekocinko 2015Przestronna Hala SK Ciekocinko

  

źródło: stadninakoniciekocinko.pl, fot. SK Ciekocinko i Oliwia Chmielewska/equista.pl