Dani G. Waldman (ISR) bez klaczy Lizziemary w Pradze!

Data publikacji: 2019-11-20
Dani G. Waldman (ISR) & Lizziemary, fot. Dava Palej Timeless Photography
Dani G. Waldman (ISR) & Lizziemary (Cabri D'elle x Acord II)Na facebookowym profilu Dani G. Waldman (ISR) pojawiło się nagranie, w którym amazonka obwieściła, że ma dwie wiadomości – ta dobra dotyczyła przygotowań do zbliżającego się wyjazdu na praskie zawody Global Champions Playoffs, zła miała związek z 13-letnią klaczą Lizziemary (Cabri D'elle – Amanda Lear/Acord II). 


Krótka rozmowa z Dani G. Waldman po jej zwycięstwie w Szanghaju (2019)Praskie zmagania Global Champions Playoffs są ukoronowaniem sezonu Longines Global Champions Tour, a tegoroczna edycja ruszy już 21 listopada br. (więcej na temat pisaliśmy
TUTAJ). Na starcie konkursu Super Grand Prix pojawią się zwycięzcy GP poszczególnych etapów LGCT, w tym także Dani G. Waldman (ISR), która zapewniła sobie awans w Szanghaju (podsumowanie tego etapu jest dostępne TUTAJ; potem amazonka wygrała również w Berlinie, wówczas prawo do startu otrzymał zawodnik z 2. miejsca – więcej na ten temat można znaleźć TUTAJ). Tych triumfów nie byłoby bez udziału rewelacyjnej klaczy Lizziemary (Cabri D'elle – Amanda Lear/Acord II), która miała też być dopełnieniem duetu w Pradze. Sama zawodniczka oczywiście jedzie na zawody, lecz niestety będzie musiała zdecydować się na zabranie innego konia, ponieważ: „Najważniejszą sprawą w naszym sporcie jest dbanie o końskich zawodników, dlatego zdrowie Lizzie jest najistotniejsze”. 

Off to @longinesglobalchampionstour Prague tomorrow! So excited for the playoffs with the @sttropezpiratesgcl! We will all miss Lizzo but she’s off to have a routine procedure and the prognosis is she’ll be back to 100% in no time! The most important thing in our sport is to take care of our equine athletes, so Lizzie’s health comes above everything! #animalscomefirst #equineprofessionalathletes #healthyhorsehappyrider #flyingfeathers #lizziemary #pragueplayoffs #

Opublikowany przez Dani G. Waldman/Starwyn Farms LLC Wtorek, 19 listopada 2019
Filmik udostępniony przez Dani G. Waldman
W dalszej części filmiku amazonka powiedziała, że na jajniku Lizziemary pojawił się guz, przez co już wkrótce będzie musiała być operowana. Zajmujący się nią weterynarze są dobrej myśli, wg ich oceny rokowania są bardzo dobre, a sama operacja będzie rutynowa. Dani dodała, że klacz będzie potrzebowała trochę czasu na odpoczynek, ale jej powrót na parkur jest pewny. 


Trzymamy kciuki, by operacja zakończyła się pełnym sukcesem, a powrót do zdrowia był ekspresowy! 

tekst i opracowanie: equista.pl, fot. Dava Palej Timeless Photography