Cracovia Szary Equestrian Show 2019: Kamil Grzelczyk pierwszy w Grand Prix!

Data publikacji: 2019-10-21
Kamil Grzelczyk (POL) & Wibaro fot Dava Palej Timeless Photography
Kamil Grzelczyk (POL) & Wibaro

 
I tura Cracovia Szary Equestrian Show zakończyła się wielkim zwycięstwem Kamila Grzelczyka (POL), który w konkursie Grand Prix na poziomie 2 gwiazdek pokonał startujących rodaków oraz skoczków z 10 innych państw (o międzynarodowej obsadzie zawodów pisaliśmy TUTAJ)! Zmagania rozegrano w dniach od 17 do 20 października na terenie ośrodka KJK Szary Michałowice (ul. Parkurowa 3, 32-091 Michałowice), a program objął konkursy CSI1* (o wys. przeszkód od 110 do 135 cm), CSI2* (o wys. przeszkód od 135 do 145 cm) oraz CSIYH1* (przeznaczone dla koni 5-, 6- i 7-letnich). Tegoroczna odsłona zawodów jest bardzo atrakcyjna dla zawodników – łączna pula nagród wyniesie niemal 600 tys. zł, do tego wyniki niektórych konkursów będą zaliczane do światowego zestawienia  Longines Rankings. Poniżej prezentujemy wyniki spotkania w ramach I tury oraz galerię.


Kamil Grzelczyk (POL) podczas ceremonii dekoracji



Youngster Tour Final for 5 years old horses (120 cm)

1. Kamil Papousek (CZE) & Cherrado – 0/0; 27,29

2. Yevgeniy Indyushkin (UKR) & Te Amo PKZ – 0/0; 27,76

3. Philipp Schober (GER) & Jack Daniels – 0/0; 28,89

Wyniki szczegółowe 

Kamil Papousek (CZE) & Cherrado



Youngster Tour Final for 6 & 7 years old
(130/135 cm)

1. Rikke Andersen (DEN) & Colakli Boy – 0/0; 24,95

2. Andrius Petrovas (LTU) & Sherlock – 0/0; 25,84

3. Jarosław Skrzyczyński (POL) & Quick Step – 0/0; 27,35

Wyniki szczegółowe

Rikke Andersen (DEN) & Colakli Boy



CSI1* Small Round Final (115 cm) 

1. Paulina Biskup (POL) & Sisi Sza – 0/50,21

2. Volodymyr Voshchakin (UKR) & Capetown – 0/52,29

3. Aniela Kilian (POL) & A'Contendra AZ – 0/52,92

Wyniki szczegółowe

Paulina Biskup (POL) & Sisi Sza



CSI1* Bronze Round Final (125 cm)

1. Maureen Bonder (NED) & Bonsoir Olympic – 0/54,37

2. Damian Ostręga (POL) & Sumira – 0/55,60

3. Zbigniew Kostrzewski (POL) & California Hippica – 0/55,83

Wyniki szczegółowe

Maureen Bonder (NED) & Bonsoir Olympic



CSI2* Gold Round Final (140 cm) 

1. Olga Skrobacz (POL) & Orida-M – 0/0; 35,98

2. Kamil Papousek (CZE) & Mister Star vd Zandhoeve – 0/0; 38,61

3. Markus Saurugg (AUT) & Chester 24 – 0/4; 39,51

Wyniki szczegółowe 

Olga Skrobacz (POL) & Orida M



CSI1* Grand Prix (135 cm)

1. Grzegorz Nowak (POL) & Always Forever – 0/0; 32,82

2. Maximilian Schmid (GER) & Santiago 276 – 0/0; 33,20

3. Andrius Petrovas (LTU) & Remember Me – 0/0; 33,81

4. Fritz Kogelnig jun. (AUT) & Ziro Percent – 0/0; 34,12

5. Krzysztof Ludwiczak (POL) & Chanbette – 0/0; 34,32

6. Gabriela Bado (POL) & Balisto AC – 0/0; 35,01

7. Adam Grzegorzewski (POL) & Issem – 0/0; 35,13

8. Kristine Egle (LAT) & Casquetta – 0/0; 36,43

9. Zuzanna Żuk (POL) & Caranja – 0/0; 37,58

10. Markus Saurugg (AUT) & Cantara 94 – 0/4; 31,96

Wyniki szczegółowe

Grzegorz Nowak (POL) & Always Forever


Najważniejszy i zarazem najtrudniejszy konkurs spotkania (Grand Prix CSI2*) przyciągnął 32 zawodników z 11 państw (Polski, Holandii, Austrii, Czech, Litwy, Niemiec, Norwegii, Danii, Słowacji, Rosji i Bułgarii). Tor przygotowany przez Szymona Taranta okazał się bezlitosny już w I rundzie – aż 4 skoczków podjęło decyzję o rezygnacji, a 1 osoba została wyeliminowana. Do rozgrywki weszły tylko 3 pary – Gerfried Puck (AUT) & 8-letni wałach Bingo du Parc (Mylord Carthago – Tsigane Semilly/Diamant de Semilly) zebrali łącznie 4 punkty karne, dlatego ostatecznie zajęli 3. miejsce. Pozostali jeźdźcy byli bezbłędni, jednak to nasz reprezentant był szybszy, dzięki czemu stanął na najwyższym stopniu podium! Kamil Grzelczyk (POL) & 12-letni wałach Wibaro (Bajou du Rouet – Wiagra/Graf Quidam) wywalczyli 1. miejsce, a na 2. pozycji znaleźli się Kars Bonhof (NED) & 11-letnia klacz Casina 15 (Calido I – Allegra/As di Villagana). 


Kars Bonhof (NED) & Casina 15



CSI2* Grand Prix (145 cm)

1. Kamil Grzelczyk (POL) & Wibaro – 0/0; 35,57

2. Kars Bonhof (NED) & Casina 15 – 0/0; 37,55

3. Gerfried Puck (AUT) & Bingo du Parc – 0/4; 38,02

4. Kamil Papousek (CZE) & Loki – 4 

5. Krzysztof Ludwiczak (POL) & Cros Blue – 4

6. Rowen van de Mheen (NED) & Formatera – 4

7. Jarosław Skrzyczyński (POL) & Just Riding California BS – 4

8. Matthias Raisch (AUT) & Coleur Blue – 6 

9. Aleksander Lewandowski (POL) & Jazzmir van het Halderthof – 8 

10. Andrius Petrovas (LTU) & Clarity – 8

Wyniki szczegółowe  

Gerfried Puck (AUT) & Bingo du Parc


Zwycięzca wraz z osobami oficjalnymi, od lewej: Aleksandra Tutaj, Anna Szary-Ziębicka, Dariusz Orzoł, Elżbieta Szary,
Kamil Grzelczyk & Wibaro, Mirosław Szary, Małgorzata Melon, Anna Skabard i Eulalia Michalik




Zawodnicy nie będą mieli dużo czas na odpoczynek, ponieważ
II tura wystartuje już 24 października. Gospodarzem zmagań ponownie będzie ośrodek KJK Szary Michałowice, a ostatnie konkursy zostaną rozegrane 27 października. 





Przydatne linki:


Strona internetowa KJK Szary

KJK Szary na Facebooku

Cracovia Szary Equestrian Show na Facebooku

Wyniki (I tura)






tekst i opracowanie: equista.pl, fot. Dava Palej Timeless Photography


Inspiracje

Facebook

Instagram