Koniec kariery sportowej klaczy Molly Malone

Data publikacji: 2019-10-18
Bertram Allen (IRL) & Molly Malone (Kannan – Janini/Cavalier) w Pradze, fot. Dava Palej Timeless Photography
Bertram Allen (IRL) & Molly Malone (Kannan x Cavalier) podczas Global Champions Prague PlayOffs (Praga, 2018)Ta decyzja pewnie nie była prosta – w końcu obecnie 15-letnia klacz Molly Malone (Kannan – Janini/Cavalier) ogromnie wpłynęła na rozwój kariery skoczka Bertrama Allena (IRL)! Irlandczyk jednak uznał, że to już czas, by jego „wieloletnia partnerka sportowa i przyjaciółka” przeszła na emeryturę i cieszyła się zasłużonym odpoczynkiem. 

We have decided to announce the retirement of my long-time partner and friend, Molly Malone, at the age of 15. Molly...

Opublikowany przez Bertram Allen Środa, 16 października 2019
Bertram Allen (IRL) o wysłaniu Molly Malone na zasłużony odpoczynekSiwa Molly Malone robiła wrażenie już jako 5-latka. Wzięła wówczas udział w zawodach Sunshine Tour, gdzie zauważył ją ojciec Bertrama – tak bardzo go oczarowała, że postanowił ją kupić dla jeźdźców Billy'ego Twomeya i Anthony'ego Condona. 3 lata później wodze przejął nastoletni Bertram Allen (skoczek urodził się w 1995 r.), a para bardzo szybko się zgrała! Duet wywalczył srebrny medal podczas Mistrzostw Europy Juniorów (Vejer de la Frontera, 2013) czy brązowy medal w finale World Cup (Las Vegas, 2015). Wszyscy zwrócili na nich uwagę podczas Światowych Igrzysk Jeździeckich (Caen, 2014) – zaledwie 18-letni Bertram i Molly zajęli 1. miejsce w konkursie otwierającym zawody, a ostatecznie uplasowali się na 7. miejscu. Duet był także częścią drużyny Irlandii podczas Mistrzostw Europy (Akwizgran, 2015), gdzie zajęli 7. miejsce w klasyfikacji drużynowej i 16. w indywidualnej. 

Thank you Molly Enjoy the retirement you deserve!

Opublikowany przez Bertram Allen Środa, 16 października 2019
Drugi wpis IrlandczykaNa facebookowym profilu Bertrama Allena pojawiły się pełne ciepła wpisy o początku emerytury Molly Malone, w jednym z nich Irlandczyk nazwał ją swoją „wieloletnią partnerką sportową i przyjaciółką” i dodał, że teraz klacz rozpocznie karierę hodowlaną. Podziękował też wszystkim za wspieranie ich duetu, a szczególnie luzaczce Marleen Schanwell, która opiekowała się Molly na każdym etapie kariery. W innym wpisie Allen napisał: „Dziękuję ci, Molly. Ciesz się przejściem na emeryturę, na którą zasłużyłaś!”.


Bertram Allen (IRL) & Molly Malone (Kannan x Cavalier)

 
tekst i opracowanie: equista.pl, fot. Dava Palej Timeless Photography