Longines FEI Jumping Nations Cup 2019: Ponowny triumf Francuzów w St. Gallen!

Data publikacji: 2019-06-04
Ekipa Francji na podium w St. Gallen (SUI), fot. FEI/Richard JuilliartKolejne starcie ekip z I Dywizji Europy (terminarz jest dostępny TUTAJ) odbyło się w dniach od 30 maja do 2 czerwca w St. Gallen (SUI). Nic dziwnego, że najbardziej zdeterminowani byli Szwajcarzy – w końcu nic nie smakuje tak jak zwycięstwo u siebie. Równie bojowe nastroje panowały wśród Francuzów, choć w ich przypadku motywacja była oczywiście inna, ponieważ chodziło o powtórzenie sukcesu z zeszłego roku (podsumowanie jest dostępne TUTAJ). Ostatecznie szala zwycięstwa przechyliła się na stronę Francji, a bohaterem tego spotkania został Guillaume Foutrier (FRA), który zadecydował o wszystkim w emocjonującej i rzadkiej w Pucharze Narodów rozgrywce!

Tak Francuzi wywalczyli zwycięstwo!Rywalizacja w St. Gallen odbyła się na terenie obiektu sportowego Gründenmoos, charakteryzującego się trawiastym parkurem i widownią na otaczających arenę pagórkach! Tor dla 8 ekip (Austria, Brazylia, Dania, Francja, Norwegia, Szwajcaria, Wielka Brytania, Włochy) przygotowali Gérard Lachat (SUI) i Werner Wüthrich (SUI), a założenie było takie, by w każdej rundzie odrzucać najgorszy wynik drużyny. W trakcie rozgrywania II rundy doszło do poważnego wypadku – zawodnik Stephan de Freitas Barcha (BRA) upadł na człon C szeregu! Konkurs natychmiast przerwano, a następnie zdecydowano o przetransportowaniu Brazylijczyka do szpitala, by tam przeprowadzić dokładne badania. Zawodnik cały czas był przytomny, wiadomo też, że jego koń – 13-letni wałach Artois D’avillon (Kashmir van Schuttershof – Jalna Pierreville/Verdi) – nie doznał żadnych obrażeń. Po udzieleniu niezbędnej pomocy medycznej wznowiono rywalizację, a następnie ogłoszono, że etap w St. Gallen wymaga przeprowadzenia rozgrywki, co w Pucharze Narodów jest bardzo rzadkie. Ekipy wybrały swoich przedstawicieli, a starty odbyły się w takiej kolejności: Steve Guerdat (SUI) & 13-letnia klacz Albfuehren's Bianca (Balou du Rouet – Coco/Cardento), Giulia Martinengo Marquet (ITA) & 10-letni wałach Elzas (Diamant de Semilly – Zahna/Cornet Obolensky) oraz Guillaume Foutrier (FRA) & 10-letni wałach Valdocco des Caps (Number One d'Iso – Elisa de Brekka/Quidam de Revel). Najlepszy wynik uzyskał Francuz, co tym samym oznaczało zwycięstwo jego ekipy, do której należeli także: Penelope Leprevost & 10-letni ogier Vancouver de Lanlore (Toulon – Hispania de Bacon/Le Tot de Semilly), Nicolas Delmotte & 11-letni wałach Urvoso du Roch (Nervoso – Emilie Du GD Bois/Grand d'Escla) oraz Kevin Staut &10-letni wałach Calevo 2 (Casall – Farnique/Levantos I).


Ekipa Francji w pełnym składzieLongines FEI Jumping Nations Cup™ of St. Gallen, 2 czerwca


1. Francja – 0/219,70; 0/44,09

 • Penelope Leprevost & Vancouver de Lanlore – 0/0
 • Guillaume Foutrier & Valdocco Des Caps – 0/4
 • Nicolas Delmotte & Urvoso du Roch – 0/0
 • Kevin Staut & Calevo 2 – 4/4

2. Włochy – 0/219,26; 0/44,54

 • Giulia Martinengo Marquet & Elzas – 0/0
 • Riccardo Pisani & Chaclot – 4/4
 • Paolo Paini & Ottava Meraviglia di Ca' San Giorgio – 0/0
 • Luca Marziani & Tokyo du Soleil – 0/RT

3. Szwajcaria – 4/222,58; 4/43,46

 • Martin Fuchs & Chaplin – 4/0
 • Niklaus Rutschi & Cardano CH – 4/0
 • Paul Estermann & Lord Pepsi – 0/0
 • Steve Guerdat & Albfuehren's Bianca – 0/WD

Wyniki szczegółowe 

Plan toru 


Guillaume Foutrier (FRA) & Valdocco des Caps (Number One d'Iso x Quidam de Revel)


Nicolas Delmotte (FRA) & Urvoso du Roch (Nervoso x Grand d'Escla)


Kevin Staut (FRA) & Calevo 2 (Casall x Levantos I) 
Następna odsłona Longines FEI Jumping Nations Cup™ będzie wyjątkowa, ponieważ odbędzie się w… Sopocie (POL)! Spotkanie odbędzie się w dniach od 13 do 16 czerwca br., jednak już teraz warto szykować się na to niezwykłe wydarzenie (podsumowanie zeszłorocznej odsłony jest dostępne TUTAJ).

tekst i opracowanie: equista.pl, fot. FEI/Richard Juilliart