Longines Global Champions Tour 2014: Najlepsze zdjęcia sezonu wybrane

Data publikacji: 2014-12-23
Gregory Wathelet & Conrad de Hus, fot. Stefano Grasso/LGCT
Zdjęcie pary Gregory Wathelet & Conrad de Hus wykonane w trakcie zawodów LGCT w Paryżu zostało uznane za najlepszą fotografię minionego sezonu

 

Od ponad miesiąca znamy nazwisko zwycięzcy tegorocznej edycji Longines Global Champions Tour. Podobnie jak przed rokiem najlepszym jeźdzcem sezonu okazał się Brytyjczyk Scott Brash. Mimo zakończenia sezonu jego organizatorzy nieustannie publikują ciekawe materiały zgromadzone przez ostatni rok. Na początku grudnia fani cyklu dokonali wyboru najlepszych zdjęć minionego sezonu LGCT 2014. 

Za najlepszą fotografię uznano zdjęcie Gregory Watheleta na koniu Conrad de Hus, wykonane w trakcie konkursu Prix du Qatar w Paryżu. To właśnie w trakcie tego przejazdu doszło do niecodziennego wydarzenia - w drugiej części parkur ogłowie zsunęło się z głowy konia - jedynym elementem, który pozostał było wędzidło. Dzięki niemu i niebywałemu kunsztowi jeźdźca, para dotarła do końca parkury w normie czasu i bez błędów! To wydarzenie zostało utrwalone na filmie, który zamieszczamy poniżej.

 

Gregory Wathelet & Conrad de Hus - pamiętny przejazd, w trakcie którego powstało najlepsze zdjęcie sezonu

 

Drugie miejsce w tej interesującej rywalizacji wywalczył, Maikel Van der Vleuten, sfotografowany na klaczy VDL Sapphire. Zdjęcie powstało w Wiedniu, w trakcie przedostatnich zawodów sezonu. Młody Holender jest znany z ekspresji, którą prezentuje w czasie lotu.

 

Maikel van der Vleuten & VDL SapphireMaikel van der Vleuten & VDL Sapphire

 

 

Fotograf jeździeckich gwiazd

Przy okazji wyboru najlepszego zdjęcia minionego sezonu LGCT warto krótko przedstawić sylwetkę ich autora i jednocześnie oficjalnego fotografa cyklu. Jest nim Włoch - Stefano Grasso urodzony w 1959 roku w Mediolanie (Włochy), a pasją do fotografowania zaraził go ojciec. Początkowo zajmował się fotografią sportową, w fotografii jeździeckiej specjalizuje się od 1997 roku. 

 

 

fot. Stefano Grasso/LGCT

 

Inspiracje

Facebook

Instagram