Cavaliada Kraków 2019: Adrian Kostrzewa liderem trzeciego etapu HPP w powożeniu

Data publikacji: 2019-03-02
Adrian Kostrzewa & Favory, Pluto237, Pegasus oraz PlutoX fot. Dava Palej
Adrian Kostrzewa & Favory, Pluto237, Pegasus oraz PlutoXKrakowska publiczność pokochała powożenie i dała porwać się emocjom związanym z tą dyscypliną! Konkursy w ramach Halowego Pucharu Polski w Powożeniu Zaprzęgami Konnymi odbyły się we czwartek (28 lutego) i w sobotę (2 marca), a przypomnijmy, że dla Krakowa był to debiut w roli gospodarza jednego z etapów Cavaliady (więcej TUTAJ). Adrian Kostrzewa już pierwszego dnia zmagań pochwalił Tauron Arenę oraz atmosferę w Krakowie, wg niego stolica województwa małopolskiego z pewnością wejdzie na stałe do kalendarza Cavaliady. To właśnie ten zawodnik zwyciężył w czwartkowych zmaganiach, a w sobotę… również nikomu nie dał szans!Adrian Kostrzewa & Favory, Pluto237, Pegasus oraz PlutoXPierwszy konkurs HPP w powożeniu tradycyjnie odbył się we czwartek, a z torem autorstwa Sebastiana Bogacza zmierzyło się 5 powożących i łącznie 20 koni. W I nawrocie niestety nikt nie ustrzegł się błędów, jednak publiczność cały czas zagrzewała zawodników do walki, a najgłośniejsza była reprezentacja uczennic i uczniów z żywieckiego Technikum Hodowli Koni, wspierająca Bartłomieja Kwiatka okrzykami „Kwiatek king!”. Po II nawrocie zawodnik przesłał swoim najwierniejszym fanom buziaka, co wywołało jeszcze większe brawa. Ostatecznie zwycięstwo przypadło Adrianowi Kostrzewie, który wystartował z następującymi końmi: 16-letnim wałachem Favory Kloe (Favory XXVi-73 – Maestoso Sohaj/Maestoso XXXViii-12), 16-letnim wałachem Pluto-237 Prado (Pluto XIV-35 – Favory Fantom/Favory XXIV-33), 15-letnim wałachem Pegasus Pluto X 17SK (Pluto X Timrava – Amerika II/Neapolitano IX 4) oraz 17-letnim wałachem Pluto X 10 (Pluto X Timrava – Omorika XVI/Conversano). Po zakończeniu II nawrotu włączono utwór „Taniec Eleny” Marka Lorenca, co było świetnym tłem do wjazdu zaprzęgów na parkur, by rozpocząć ceremonię dekoracji. Zawodnicy już wtedy zaczęli zbierać siły do sobotniego konkursu – w wywiadzie dla Cavaliady Adrian Kostrzewa powiedział: „Jeżeli konie będą funkcjonowały tak jak dzisiaj, to koledzy będą mieli co robić”. Z kolei Bartłomiej Kwiatek zapowiedział: „W sobotę wrócimy do gry, wrócimy na tron”.


Bartłomiej Kwiatek & Frombork, Aromat, Bazyli oraz Passat
Konkurs zręczności powożenia z elementami maratonowymi (III etap, konkurs nr 1), 28 lutego

1. Adrian Kostrzewa & Favory Kloe, Pluto-237 Prado, Pegasus Pluto X 17SK & Pluto X 10 – 4/0; 127,31*

2. Piotr Mazurek & Peloponez, Blizard, Jaśmina oraz Inwencja – 8/12; 142,85

3. Bartłomiej Kwiatek & Aromat, Bazyli, Renesans oraz Passat – 4/4; 144,45

4. Łukasz Hałupka & Roland, Aport, Legato oraz Hamlet – 4/-

5.  Ireneusz Kozłowski & Wezyr, Walencja, Elton oraz Kabaret Jagodne – 8/-

Wyniki szczegółowe 

*czas II nawrotu


Wywiad z Adrianem Kostrzewą Rozmowa z Barłomiejem Kwiatkiem 
Słowa Adriana Kostrzewy sprawdziły się – koledzy rzeczywiście „mieli co robić”, o co ponownie zadbał Sebastian Bogacz. Sobotni konkurs zgromadził jeszcze więcej kibiców, na starcie zobaczyliśmy taki sam skład jak wcześniej, a do II nawrotu jako pierwszy awansował Bartłomiej Kwiatek. Do II rundy dostali się też Piotr Mazurek i Adrian Kostrzewa, co wg komentatora było starciem „3 odwiecznych rywali”. Emocje sięgały zenitu do ostatnich sekund, ostatecznie ponownie zwyciężył Kostrzewa, czym potwierdził doskonałą formę. 2. miejsce wywalczył Bartłomiej Kwiatek, startujący z końmi: 7-letnim wałachem Aromat (Lokan – Aronia/Nomen), 10-letnim ogierem Bazyli (Lokan – Bazylia/Palant), 7-letnim ogierem Renesans (Lokan – Regencja/Bank) oraz 7-letnim wałachem Passat (Izydor – Passa/Lokan). Na 3. miejscu uplasował się Piotr Mazurek, który wystąpił z: 13-letnią klaczą Peloponez (Pastisz – Kortina/NN), 13-letnim ogierem Blizard (Pastisz – Burza/Beryl)
klaczą Jaśmina (Pastisz – NN/NN) oraz 11-letnią klaczą Inwencja (Pastisz – Intryga/Bojkot).Piotr Mazurek & Peloponez, Blizars, Jaśmina oraz Inwencja 


 


Konkurs zręczności powożenia z elementami maratonowymi, (III etap, konkurs nr 2), 2 marca

1. Adrian Kostrzewa & Favory Kloe, Pluto-237 Prado, Pegasus Pluto X 17SK & Pluto X 10 – 4/0; 132,98*

2. Bartłomiej Kwiatek & Aromat, Bazyli, Renesans oraz Passat – 4/4; 135,54

3. Piotr Mazurek & Peloponez, Blizard, Jaśmina oraz Inwencja – 12/0; 141,09

4. Ireneusz Kozłowski & Wezyr, Walencja, Elton oraz Kabaret Jagodne – 20/-

5. Łukasz Hałupka & Roland, Aport, Legato oraz Hamlet – 16/-

Wyniki szczegółowe  

*czas II nawrotu

Ireneusz Kozłowski & Wezyr, Walencja, Elton oraz Kabaret JagodneTeraz pozostaje odliczać do rozpoczęcia ostatniego etapu Cavaliady Tour 2018/2019, który odbędzie się w dniach od 7 do 10 marca br. Na warszawskim Torwarze poznamy nazwisko najlepszego powożącego tej odsłony Cavaliady, dlatego można być pewnym, że nadchodzące spotkanie będzie pełne emocji!

Łukasz Hałupka & Roland, Aport, Legato oraz Hamlet 

PRZYDATNE LINKI

Bądź na bieżąco!

Media społecznościowe

tekst i opracowanie: equista.pl, fot. Dava Palej Timeless Photography