Cracovia Szary Equestrian Show 2018 z udziałem światowej gwiazdy!

Data publikacji: 2018-10-15
Cracovia Szary Equestrian Show 2016 main www.equista.pl, patronat medialny

 

Już za niedługo rozpocznie się kolejna edycja Cracovia Szary Equestrian Show, a wśród wielu znanych zawodników zobaczymy prawdziwą gwiazdę światowego jeździectwa! Nie będzie to pierwsza wizyta skoczka na tych zawodach, co świadczy o tym, że międzynarodowy i uznany sportowiec bardzo ceni te zmagania. O kim mowa?

 

Sameh El Dahan & klacz Suma's Zorro (Douglas – Vixens Frolic/Horos XX),  fot. Stefano Grasso/LGCT

 

To właśnie Sameh El Dahan (EGY) weźmie udział w zawodach Cracovia Szary Equestrian Show 2018, które odbędą się na terenie KJK Szary w Michałowicach k. Krakowa! CSES po raz pierwszy rozegrano w 2016 r. (pisaliśmy o tym TUTAJ), a ciepłe przyjęcie przez sportowców i publiczność zachęciło organizatorów do planowania kolejnych edycji (podsumowanie cyklu z 2017 roku TUTAJ). Niewątpliwym atutem wydarzenia jest to, że wyniki części konkursów są zaliczane do Rankingu Longines. Zeszłoroczna impreza przyciągnęła aż 61 zawodników z 9 krajów, program obejmował aż 21 konkursów w ramach CSI2*, CSI1* oraz CSIYH1*, a pula nagród wynosiła 150 000 euro.

 

Sameh El Dahan odwiedził KJK Szary w tamtym roku, a teraz znów przybędzie, by wziąć udział w Cracovia Szary Equestrian Show. 33-letni Egipcjanin zaczął jeździć konno, gdy miał zaledwie 5 lat, a w wieku 16 lat już na poważnie rozważał dalszy rozwój w tym kierunku. Jego najbliżsi mieli zupełnie inne zdanie – Sameh miał natychmiast zapomnieć o swoim „hobby” i w końcu zająć się kontynuacją rodzinnej tradycji. Profesorska rodzina lekarzy na szczęście tylko częściowo przekonała Sameha. Przyszły gwiazdor jeździectwa co prawda rozpoczął studia na Uniwersytecie Ajn Szams w Kairze, ale tytuł licencjata medycyny uznał za wystarczający. W 2011 r. postanowił przenieść się do Irlandii Północnej, by dołączyć do zespołu skoczków WKD w Sycamore Stables.

 

Rok po przeprowadzce Equestrian Sports Marketing ogłosiło go Międzynarodowym Jeźdźcem Roku 2012, a dziś Sameh zajmuje 56. miejsce w Rankingu Longines (zebrał już 1683 punkty). Zawodnik ma na koncie 1517 startów, a w tym aż 58 zwycięstw. Za jego najważniejszą wygraną uważa się triumf na Rolex Grand Slam Grand Prix Spruce Meadows, zawodach dotowanych na 3 mln dolarów. W tym roku wygrał też paryski etap Longines Global Champions Tour (więcej na ten temat pisaliśmy TUTAJ). Tych wszystkich sukcesów nie byłoby bez udziału wspaniałych koni! Egipcjanin startuje z różnymi wierzchowcami, w tym m.in. z 14-letnią klaczą Suma's Zorro (Douglas – Vixens Frolic/Horos XX), 8-letnią klaczą Chanel XXV (Larimar – Solange/Corrado I), 9-letnim ogierem Ecxotic (Xacal – Primadonna/Carolus I), 8-letnim wałachem Argentah (Argento – Tendelin/Peter Pan) czy 8-letnią klaczą Citygirl (For Fashion – Napoli III/Alasca).Podczas Cracovia Szary Equestrian Show zobaczymy również innych zawodników z zagranicy – będą to Ales Opatrny (CZE), Marek Klus (CZE) i Philipp Schober (GER). Na miejscu nie zabraknie również jednych z najlepszych polskich skoczków – wśród nich zobaczymy m.in.: Jarosława Skrzyczyńskiego (zawodnika, który jest najwyżej w Światowym Rankingu KLIK), Jana Bobika, Adama Grzegorzewskiego, Kamila Grzelczyka, Krzysztofa Ludwiczaka czy Maksymiliana Wechtę.

 

 

Cracovia Szary Equestrian Show  – zgłoszeni zawodnicy i konie

 1. tydzień

2. tydzień

 

 

 

tekst i opracowanie: equista.pl