Cavaliada Poznań 2014: Podsumowanie cz. III Claas HPP w WKKW

Data publikacji: 2014-12-14
Claas HPP w WKKW Poznań 2014
Paweł Warszawski - zwycięzca pierwszej kwalifikacji Claas Halowego Pucharu Polski

 

Na tegorocznej, poznańskiej Cavaliadzie gościli nie tylko zawodnicy skoków przez przeszkody i powożenia, ale również WKKWiści, a to za sprawą Claas Halowego Pucharu Polski w WKKW. Do rywalizacji przystąpiło 8 par. Próbę ujeżdżenia, z wynikiem 46,2 pkt wygrał doświadczony Paweł Warszawski startujący na koniu Huzar. Niewiele gorszy wynik uzyskał Artur Społowicz i Rozmaryn - 48,1 pkt. 

 

Paweł Warszawski Huzar, fot. Katarzyna BorynaPaweł Warszawski na koniu Huzar zwyciężył we wszystkich trzech próbach Claas Halowego Pucharu Polski

 

W trakcie próby skoków doszło do kilku niespodzianek "in minus" - Artur Społowicz "złapał" aż 18 punktów karnych, a Jan Mossakowski został wyeliminowany. Do sobotniego krosu, rozgrywanego na głównej arenie i rozprężalni do niej przylegającej przystąpiło 7 zawodników. Koncertowo - na czysto i w normie czasu, trasę przejechał Paweł Warszawski i tym sposobem sięgnął po zwycięstwo. Miejsce drugie, z wynikiem 51,9 pkt zajął Jan Kamiński startujący na koniu Benares, a trzecie (58,7 pkt) - Mariusz Kleniuk na klaczy Winona. 

 

Dekoracja Claas HPP WKKW 2014

 

 Paweł Warszawski & Huzar - kros

 

fot. Katarzyna Boryna/Świat Koni

 

Inspiracje

Facebook

Instagram