Mylord Carthago (Carthago Z x Jalisco B) przechodzi na emeryturę!

Data publikacji: 2014-11-28
Mylord Carthago
 Mylord Carthago & Penelope Leprevost, konkurs Pucharu Narodów CSIO5* St Gallen 2012

 

Kolejny zasłużony koń przechodzi na emeryturę. Tym razem jest to 14-letni ogier rasy SF - Mylord Carthago (Carthago x Jalisco B), jeszcze niedawno podstawowy koń Penelope Leprevost. Jego sylwetkę prezentujemy poniżej.

 

Rodowód

Mylord Carthago urodził się we Francji, dzięki zastosowaniu metody embriotransferu (ET). Wszystko dlatego, że jego matka kl. Fragance de Chalus (Jalisco B x Fury de la Cense) była w tym samym czasie użytkowana jako koń sportowy. Dzięki technologii ET dochowała się ona niemal 30 sztuk potomstwa, w tym  6 uznanych ogierów! Matka Mylorda ma bardzo interesujące pochodzenie - jest córką ogiera Jalisco B, który pozostawił m.in. jednego z najlepszych reproduktorów skokowych ostatnich 20 lat - og. Quidam de Revel, a ponadto jest zinbredowana na doskonałego Furioso. Rodzina żeńska Fragance de Chalus należy do najlepszych we Francji. Z tej samej linii wywodzą się takie uznane ogiery jak Triomphe de Muze (dwukrotny uczestnik IO!) czy Lord If de Chalus

Ojcem Mylorda jest wspaniały Carthago (Capitol I x Calando I), który sam startował w konkurencji skoków przez przeszkody (wystartował m.in. na IO Sydney), a wykorzystywany w hodowli dał choćby wał. Cash 63 (Marco Kutscher) czy og. Cicero van Paemel (Dirk Demeersman).

Hodowcą Mylord Carthago jest Paule Bourdy Dubois, a właścicielem Haras Nationaux. 

Rodowód

 

Kariera sportowa

W bazie Międzynarodowej Federacji Jeździeckiej (FEI) zarejestrowano 195 startów międzynarodowych pary Mylord Carthago & Penelope Leprevost. Przez kilka sezonów była to podpora drużyny francuskiej we wszystkich ważniejszych startach. 

 

Mylord Cartahgo Penelope Leprevost Mylord Carthago & Penelope Leprevost, konkurs Pucharu Narodów CSIO5* St Gallen 2012

 

Najlepsze wyniki:

  • Srebrny medal (drużyna), Mistrzostwa Świata, Lexington 2010
  • Srebrny medal (drużyna), Mistrzostwa Europy, Madryt 2011
  • 2. miejsce Grand Prix GCT Chantilly, 2010
  • 1. miejsce Puchar Narodów, CSIO5* Rzym, 2010
  • 1. miejsce Puchar Narodów, CSIO5* Aachen, 2012
  • 1. miejsce Grand Prix, Paryż, 2011
  • 3. miejsce Puchar Narodów, CSIO5* Dublin 2011
  • 3. miejsce Grand Prix GCT Chantilly, 2011

 

 

Mylord Carthago & Penelope Leprevost, konkurs Pucharu Narodów CSIO5*, Aachen 2012

 

Kariera hodowlana

Mylord Carthago jest uznany m.in. we Francji, Niemczech i Holandii. Mimo intensywnej kariery sportowej dochował się już kilku licencjonowanych synów. 

 

Jeden z uznanych synów Mylorda - Mylord Quidam Z

 

Także Polscy hodowcy wykorzystywali nasienie Mylord Carthago. Źrebięta po tym ogierze rodziły się m.in. w Stadninie Red Wine pp. Siergiej oraz w Hodowli Koni Holsztyńskich pp. Kosickich z Róży. 

 

Klaczka Mylord Carthago x CormintKlaczka po Mylord Carthago od klaczy Cormint x Quinar, hod. Ryszard Kosicki

 

fot. Oliwia Chmielewska