Castle Forbes Myrtille Paulois kończy karierę !

Data publikacji: 2014-10-02
Roger Yves Bost & Castle Forbes Myrtille Paulois

 

Fantastyczna klacz sportowa, Mistrzyni Europy z 2013 roku - Castle Forbes Myrtille Paulois kończy karierę sportową. Postanowiliśmy więc króko przybliżyć jej sylwetkę.

 

Rodowód

Castle Forbes Myrtille Paulois (oryginalne imię Myrtille Paulois) urodziła się we Francji w hodowli Agnes Grosz. Jej ojcem jest ogier Dollar du Mourier, który sam z powodzeniem startował w konkurencji skoków, zdobył m.in. dwa medale (srebrny indyiwudalnie i złoty w drużynie) na Mistrzostwach Świata w Jerez de la Frontera (2002), natomiast matka Myrtille - Rita Louge to córka zasłużonego reproduktora Grand Veneur. Grand Veneur pozostawił po sobie wspaniałe potomstwo, na czele z doskonałym ogierem Le Tot de Semilly (jest on ojcem takich koni jak Itot du Chateau czy Diamant de Semilly).

 

Roger Yves Bost & Castle Forbes Myrtille Paulois - ostatni występ tej pary na otwartej arenie, Vienna Masters, wrzesień 2014

 

Kariera sportowa

Międzynarodowa kariera sportowa Myrtille Paulois rozpoczęła się na dobre w 2008 roku. Początkowo jeźdźcem klaczy była Irlandka - Jessica Kurten. Para wspólnie odniosła kilka znaczących zwycięstw m.in. w GP Moorsele (2009) i w konkursie kwalifikacyjnym PŚ Mechelen (2010). 

W lipcu 2011 roku Myrtille Paulois zmieniła partnera, jej nowym zawodnikiem został Francuz - Roger Yves Bost. Człowiek bardzo skromny, ale z dosyć nietypową techniką jazdy. Nowa para szybko się zgrała, wśród jej największych sukcesów trzeba wymienić:

  • 1. miejsce Grand Prix, Basel CSI5* (2012)
  • 1. miejsce Grand Prix, Fontainebleau CSI2* (2012)
  • 1. miejsce konkurs PŚ, Helsinki (2012)
  • 5. miejsce konkurs PŚ, Genewa (2012)
  • 2. miejsce Grand Prix, Basel CSI5* (2013)
  • Złoty medal indywidualny - Mistrzostwa Europy 2013  

 

Roger Yves Bost & Castle Forbes Myrtille Paulois - w drodze po złoto Mistrzostw Europy 2013

 

Pożegnanie złotej medalistki Mistrzostw Europy z Herning (2013) odbędzie się w trakcie zawodów Equita Lyon, które zostaną rozegrane na przełomie listopada i grudnia bieżącego roku. Myrtille Paulois po zakończeniu kariery sportowej będzie użytkowana w hodowli - mamy nadzieję, że za kilka lat na światowych hipodromach będziemy podziwiać jej potomków :) 

 

fot. Oliwia Chmielewska

 

Inspiracje

Facebook

Instagram