Rumba Hit (Samba Hit I - Rowa/Rotspon) kończy karierę sportową

Data publikacji: 2018-05-16
Aleksandra Szulc & Rumba Hit fot. Oliwia Chmielewska

 

Ogier Rumba Hit (Samba Hit I - Rowa/Rotspon), na którym przez lata z sukcesami startowała zawodniczka ujeżdżenia Aleksandra Szulc z SKJ Golden Dream oficjalnie zakończył karierę sportową. 

14-letni Rumba Hit to doskonały potomek ogiera Samba Hit I (pisaliśmy o nim TUTAJ) wyhodowany przez Piotra Wiese z SK Gozdów, a zapisany do Księgi Stadnej Koni Szlachetnych Półkrwi. W trakcie swojej wieloletniej kariery startował m.in. zdobywając złoto MPMK jako 4 i 5-latek, medal srebry w MP (kategoria seniorów) w 2014 roku i złoto w 2016 oraz brał udział w MŚMK w 2009 i ME w 2017 roku.

 

Aleksandra Szulc & RUMBA HIT - MP 2016/ film Karol Rzeczycki

 

O zakończeniu kariery ogiera poinformowała zawodniczka na swoim facebooku, zamieszczając przy okazji podziękowania, fragment cytujemy poniżej:  

Czasem by iść dalej należy zamknąć za sobą drzwi - mimo , że pęka nam serce.

Mój Kochany koń Rumba Hit odchodzi na sportową emeryturę . Decyzja ta została podjęta pół roku temu natomiast potrzebowałam sporo czasu by oficjalnie o tym mówić. 
Przez 13 wspólnych lat udało się nam sporo wygrać oraz z powodzeniem startować w najlepszych zawodach międzynarodowych.

RUMBA wygrał Mistrzostwa Polski Młodych Koni 4 i 5 latów oraz zdobył dwa medale w kategorii Seniorów ,srebro 2014 r i złoto 2016 r. 
W 2009 r startowaliśmy na naszych pierwszych Mistrzostwach Świata Młodych Koni w Verden a po 8latach ciężkiej pracy udało się spełnić marzenie o wspólnym starcie w Mistrzostwach Europy Seniorów.... 
Jak zwykle chciałam napisać krótko . Choć ciężko jest ująć 13lat życia w dwa zdania a "decyzja" dla mnie jako dla sportowca wyjątko trudna.

To był piękny czas. Historia , która niosła ze sobą wiele emocji od wielkiej euforii po litry wylanych łez , frustrację i niemoc. 
Dziękuję wszytkim moim bliskim i przyjaciołom , którzy nawet jeśli sa bardzo daleko , zawsze nas wspierali -mam nadzieję, że nadal tak bedzie.
Rumba szczęśliwy :) spędzi aktywnie resztę swojego- mam nadzieję bardzo długiego życia w zaciszu domowym  tak jak mój pierwszy Mistrz - 26 letni Asterix .

 

 

Oczywiście dołączamy się do życzeń, spokojnej i wspaniałej emerytury!

 

 

 

 

 

test i opracowanie: equista.pl, FB, fot. Oliwia Chmielewska/equista.pl

 

 

 

Konie - zobacz rodowody

Rumba Hit