Znakomita obsada CSI5* Zurich 2018

Data publikacji: 2018-01-21
CSI Zurich fot. materialy prasowe

 

Już w najbliższy piątek, 26 stycznia w Zurychu (Szwajcaria) ruszą prestiżowe, międzynarodowe zawody skokowe - CSI5*. Turniej rozgrywany po raz 30 i niestety ostatni, cieszy się niesłabnącą popularnością tak wśród jeźdźców jak i kibiców jeździectwa.

Sportowo i widowiskowo tegoroczna edycja CSI zapowiada się naprawdę wyjątkowo. Swój start w Zurychu potwierdzili m.in. Mistrz Europy 2017 - Peder Fredricson (SWE) czy zwycięzca Longines Global Champions Tour 2017 - Harrie Smolders (NED). W Szwajcarii wystartują też m.in. Marcus Ehning (GER), Luciana Diniz (POR) czy Bertram Allen (IRL). Podobnie jak w minionych latach najbardziej prestiżowy będzie niedzielny konkurs zaliczany do Pucharu Świata - Longines FEI World Cup™ Jumping 2017/2018.

 

 

 

Gwiazdą części pokazowej będzie Francuz, Jean-François Pignon, a w ramach konkursów dodatkowych zaplanowano m.in. widowiskowy konkurs "koń-samochód', w którym skoczkowie będą rywalizować nie tylko na parkurze, ale również za kierownicą nowoczesnego auta marki Mercedes (który od lat jest zresztą partnerem CSI). 

Obszerna relacja z CSI Zurich wkrótce dostępna na Equista.pl - zapraszamy już dziś. 

 

 

Przydatne linki:

 

 

Tekst: Equista.pl, fot. materiały prasowe