CSI5*-W Zurych 2016: Pius Schwizer najlepszy w konkursie Pucharu Świata

Data publikacji: 2016-01-31
Pius Schwizer & PSG Future fot. Tomas Holcbecher/FEI
 Pius Schwizer & PSG Future

 

CSI5*-W Zurych to, obok CSI5* Bazylea i CSIO5* St Gallen, najbardziej prestiżowe zawody skokowe rozgrywane w Szwajcarii. Tegoroczna edycja odbywała się w dniach 28-31 stycznia, a do walki o cenne nagrody przystąpili zawodnicy ze ścisłej światowej czołówki. 

 

Denis Lynch & All Star

 

Na starcie najważniejszego konkursu FEI Longines World Cup, będącego przedostatnią kwalifikacją Pucharu Świata, stanęło 39 zawodników. Do rozgrywki awansowało 9 z nich, a zwyciężył, ku uciesze publiczności, Pius Schwizer dosiadający konia PSG Future. Lepszy czas niż Szwajcar miał jedynie Michael Whitaker na Vikingu, niestety nie ustrzegł się on zrzutki. Drugie miejsce zajął Denis Lynch na All Star, a trzecie Edwina Tops-Alexander na Caretina de Joter. Co ciekawe na piątym miejscu znalazł się zwycięzca z Lipska - Niklas Krieg. Wydaje się więc, że młody reprezentant Niemiec ma realną szansę na przebicie się do europejskiej czołówki skoczków. 

Za zwycięstwo w konkursie PŚ w Zurychu Pius Schwizer otrzymał Mercedesa. Marka ta od lat wspiera organizacje tych zawodów i także tym razem była sponsorem tytularnym CSI. 

 

Edwina Tops-Alexander & Caretina de Joter

 

 

Pius Schwizer & PSG Future

 

The Longines FEI World Cup, Zurych 31.01.2016

  1. Pius Schwizer (SUI) & PSG Future - 0/0, 41,97 s
  2. Denis Lynch (IRL) & All Star - 0/0, 42,34 s
  3. Edwina Tops-Alexander (AUS) & Caretina de Joter - 0/0, 45,31 s
  4. Michael Whitaker (GBR) & Viking - 0/4, 41,78 s
  5. Niklas Krieg (GER) & Carella - 0/4, 41,92 s

Wyniki szczegółowe

Ranking po zawodach w Zurychu

 

W rankingu PŚ Ligi Europy Zachodniej prowadzi Christian Ahlmann, który zgromadził 86 pkt i to on wystartuje w finale z pozycji lidera. Drugie miejsce zajmuje Simon Delestre (61 pkt), a trzecie Harrie Smolders (57 pkt).

 

 

fot. Tomas Holcbecher/FEI

 

 

Inspiracje

Facebook

Instagram