Nowa, młoda gwiazda w stajni Helen Langehanenberg

Data publikacji: 2018-01-08
Helen Langehanenberg & Candy fot. Tanja Becker/Equitaris
Helen Langehanenberg & Candy OLD (Sir Donnerhall I x Furst Heinrich)

 

W stajni Helen Langehanenberg (GER), podwójnej Wicemistrzyni Świata - Caen 2014, pojawiła się niedawno młodziutka, ale bardzo przyszłościowa klacz. Mowa o 5-letniej, oldenburskiej Candy OLD (Sir Donnerhall I x Furst Heinrich), ubiegłorocznej zwyciężczyni Bundeschampionatu. 

Candy to modelowy koń ujeżdżeniowy, o którym każdy marzy. Ona jest bardzo łatwa i lekka do jazdy, ma świetne trzy chody podstawowe, bardzo szybko się uczy i stara się robić wszystko jak najlepiej - tak entuzjastycznie Candy charakteryzuje jej nowa amazonka. 

 

Candy, Bundeschampionat 2017 

 

5-letnia Candy ma już na swoim koncie sporo sukcesów. Jako trzylatka była bezkonkurencyjna nie tylko na "Stutenschau" (dosłownie pokaz klaczy) Związku Oldenburskiego, ale pewnie zwyciężyła również w próbie dzielności. Warto przy okazji odnotować, że jej pełny brat Sir Heinrich to nie tylko ogier uznany m.in. w Związku Westfalskim, ale rownież zwycięzca Bundeschampionatu (2014, kategoria koni 6-letnich). 

 

Sir Heinrich (Sir Donnerhall I x Furst Heinrich)
- pełny brat Candy, Bundeschampionat 2014

 

  

Sir Heinrich, fot. SO Celle

 

Ponieważ Helen jest w ciąży, w najbliższym czasie w treningu Candy pomagać będzie Eve Moller. Czy młodą, utalentowaną Candy zobaczymy kiedyś na światowych czworobokach? Z całego serca tego życzymy zarówno zawodniczce, jak i właścicielom, państwu Wendeln. 

 

Tekst: Equista.pl, fot. Becker/Equitaris

 

 

Konie - zobacz rodowody

Candy