Nowe, spektakularne zawody w cyklu Global Champions Tour 2018!

Data publikacji: 2017-10-26
Praga fot. Oliwia Chmielewska
 Zachwycająca, czeska Praga dołącza do grona organizatorów zawodów LGCT & GCL!

 

Ekscytującą wiadomość przekazali we wtorek, 24 października organizatorzy Longines Global Champions Tour i Global Champions League. Okazuje się, że nadchodzący sezon będzie obfitował w nowości, które nie będą się ograniczały wyłącznie do nowych lokalizacji zawodów LGCT & GCL. Zasadniczą zmianą będzie organizacja halowych zawodów Global Champions League w formie play-off. Jak informują pomysłodawcy wydarzenia, finał miałby się odbyć w grudniu 2018 roku w czeskiej Pradze. Pula nagród ma wynosić 10 mln euro, z czego aż 3 mln przewidziano dla zwycięskiej drużyny. Łączna pula nagród LGCT & GCL w sezonie 2018 również będzie rekordowa, ponieważ osiągnie nienotowaną dotąd wysokość 35 mln euro.

Pierwsze play-offy Global Champions League zaplanowano na 13-16 grudnia 2018 roku. Jego gospodarzem ma być praska O2 Arena, mogąca pomieścić nawet 14 000 widzów. Prawo startu w wielkim finale będzie miało 16 najlepszych drużyn sezonu, a a już w stolicy Czech zostanie wyłoniona czwórka, która powalczy w półfinałach. 

"Naszą misją jest stałe wprowadzanie innowacji i rozwój skoków przez przeszkody tak aby ta jeździecka konkurencja stawała się zdrowsza, nowocześniejsza i jeszcze lepiej dopasowana do dzisiejszych czasów. Z tego powodu od początku naszej działalności skupialiśmy się na tym aby iść naprzód, jednocześnie mając na uwadze interes jeźdźców, kibiców, właścicieli koni, sponsorów oraz mediów. Biorąc pod uwagę siłę Longines Global Champions Tour oraz regularnych rozgrywek GCL, jesteśmy pewni że nowe ligowe play-offy będą unikalne w konkurencji skoków i przyciągną jeszcze więcej kibiców" - tak o nowym pomyśle opowiada Jan Tops - pomysłodawca cyklu LGCT

Wraz z ogłoszeniem kolejnego miasta-gospodarza GCL organizatorzy zapowiedzieli, że w sezonie 2018 cykl powiększy kolejna drużyna - Prague Lions (dosłownie Praskie Lwy). Szczegóły dotyczące nadchodzącego sezonu LGCT & GCL mają zostać ujawnione wkrótce. 

 

Rzymskie Stadio dei Marmi to jedna z najbardziej spektakularnych lokalizacji LGCT & GCL

 

 

 fot. Oliwia Chmielewska/Equista.pl