Kolejna europejska stolica dołączy do cyklu Longines Global Champions Tour!

Data publikacji: 2017-08-22
Sztokholm fot. foter.com
 Sztokholm, fot. foter.com

 

Bajecznie piękny Sztokholm od 2019 roku będzie gospodarzem jednego z etapów popularnego jeździeckiego cyklu - Longines Global Champions Tour! Szwedzka stolica dołącza tym samym do innych europejskich miast, takich jak Berlin, Paryż, Londyn czy Rzym, które z powodzeniem goszczą zawody LGCT. 

Z przyjemnością możemy ogłosić, że stolica Szwecji - Sztokholm dołączy do naszego cyklu w 2019 roku. Szwecja to kraj z bogatymi tradycjami jeździeckimi i już nie możemy się doczekać współpracy z naszymi nowymi szwedzkimi partnerami oraz miastem, tak aby stworzyć kolejne wydarzenie światowego formatu. Jesteśmy szczęśliwi, z liczby miast, które chciałyby dołączyć do naszego kalendarza i uważamy, że szalenie ważne jest aby rozgrywać zawody skokowe w centrach miast, tak aby zaprezentować je jak najszerszej publiczności, także tej która dotąd nie zetknęła się z tym sportem - powiedział pomysłodawca cyklu LGCT Jan Tops

Zawody LGCT Sztokholm 2017 mają zostać rozegrane w trakcie Stockholm Summer Horse Week. Organizatorzy zapowiedzieli, że więcej szczegółów podadzą wkrótce. 

 

Rolf Goran Bengtsson  - zwycięzca LGCT 2016 i jedna z największych gwiazd szwedzkiego jeździectwa
fot. Oliwia Chmielewska