Potomak kończy karierę sportową

Data publikacji: 2017-08-29
Paweł Kaliciński & Potomak fot. Oliwia Chmielewska
Paweł Kaliciński & Potomak, MPS Warka 2009

 

Oldenburski wałach Potomak (Grundstein's Erbe - Parcia/Venator xx), na którym przez lata z sukcesami startowali Paweł i Urszula Kalicińscy oficjalnie zakończył karierę sportową. 21-letni koń od wczoraj przebywa w rodzinnej, mazurskiej stajni pp. Kalicińskich.

Potomak w trakcie wieloletniej kariery startował m.in. w Mistrzostwach Europy Juniorów i Młodych Jeźdźców, w 2009 roku zajął wysokie 5. miejsce w Grand Prix podczas CSI w Warszawie, a kilka miesięcy później wraz z Pawłem zajął 8. miejsce w Mistrzostwach Polski w kategorii seniorów. Jeszcze w wieku 20 lat koń ten startował w konkursach klasy Grand Prix (!), zajmując m.in. 2. miejsce w Grand Prix w Dąbrówce Małej. Jesteśmy pewni, że wielu kibiców dobrze zapamiętało tego niepozornego konia z wielkim sercem do skoków.  

 

Paweł Kaliciński & Potomak 

 

O zakończeniu kariery poinformował zawodnik na swoim facebooku, zamieszczając przy okazji kilka zdań podziękowań, ich fragment cytujemy poniżej: 

Kochany Kasztanku,
żadne słowa nie oddadzą w pełni mojej wdzięczności.
Dziękuję Ci za wspólne lata startów.
Za wszystkie wspólnie ukończone konkursy.
Za wygrane i przegrane.
Za możliwość uczestniczenia w najważniejszych imprezach jeździeckich.
Za wprowadzenie Uli (Ula Kalicińska) w najwyższe konkursy.
Za oddanie, wierność, waleczność, upór, skulone uszy, złośliwe miny i niejednokrotne pokazanie mi, gdzie jest moje miejsce...
Życzymy Ci wspólnie z całą rodziną 100 lat życia. Nigdy nas nie opuszczaj i wiedz, że wiele się nie zmieni. Zamieniamy jedynie wspólne, pracowite weekendy na zawodach na również wspólne, ale leniwe weekendy nad jeziorem.
Szerokich pastwisk i soczystej trawy Kasztanku!!!

 

Oczywiście my również dołączamy się do życzeń, mamy też nadzieję, że emerytura Potomaka będzie równie długa i szczęśliwa jak jego kariera sportowa :) 

 

 

fot. Oliwia Chmielewska/Equista.pl (archiwum)

 

 

Konie - zobacz rodowody

Potomak