Nowy, klasowy koń dla Daniela Deussera!

Data publikacji: 2017-08-04
Lauren Hough & Cornet fot. Oliwia Chmielewska

 

Oryginalnie umaszczony wałach Cornet 39 (Cornet Obolensky x Caletto I), na którym do niedawna startowała Amerykanka - Lauren Hough, zmienił właściciela i jeźdźca. Na koniu od lipca startuje Niemiec - Daniel Deusser, czołowy reprezentant tego kraju. 

Trzynastoletni obecnie Cornet 39 przyszedł na świat w Niemczech i jest zapisany do księgi oldenburskiej. Charakterystyczny siwek ma na tyle ciekawe pochodzenie, że warto je choć trochę przybliżyć. Jego ojcem jest wspaniały Cornet Obolensky (Clinton x Heartbreaker), a matką córka Caletto I - holsztyńska Celine. Co ciekawe babka Celine - Omana to pełna siostra uznanego ogiera Rio Negro (Ramiro) i matka sprawdzonego m.in. w Holsztynie og. Aldato (Alme Z).

Zanim Cornet 39 trafił do Lauren Hough tworzył świetną parę z młodą, szwedzką zawodniczką - Irmą Karlsson. Para ta w 2014 roku nie tylko wygrała Grand Prix CSIO3* Sopot, ale wywalczyła też złoty medal Mistrzostw Europy Młodych Jeźdźców! Pod Lauren Hough Cornet wygrał m.in. Grand Prix CSI4* w Wellington. Warto podkreślić, że nowy jeździec Corneta odnosił wcześniej duże sukcesy na innym synu Corneta Obolensky - wał. Cornet d'Amour. Daniel Deusser wygrał na tym koniu m.in. Finał PŚ 2013/2014.

 

 

fot. Oliwia Chmielewska/Equista.pl

 

 

Konie - zobacz rodowody

Cornet 39