Hanowerski Ogier Roku 2014: Breitling W

Data publikacji: 2014-10-28
Breitling W fot. Hannoveraner Verband
Breitling W w Verden, fot. Hannoveraner Verband

 

Rodowód

Hanowerski Breitling W przyszedł na świat w 1991 roku jako syn ogiera Bismarck (Bolero x Duellant) i klaczy Maja (Maat I x Gralsritter). Tym samym reprezentuje on ród ogiera pełnej krwi angielskiej Black Sky xx , z którego wywodził się m.in. Brentano II - uhonorowany tytułem Hanowerski Ogier Roku w 2003 r. oraz inny świetny hanowerski reproduktor Belissimo M.
Ciekawa jest również żeńska strona rodowodu ogiera Breitling. Klacz Maja pozstawiła łącznie czterech potomków wystepujących na czworobokach. Najbardziej utytułowanym obok Breitlinga była jego pełny siostra - Biagotti W (Bismarck) startująca w konkursach do klasy Grand Prix włącznie. Poza nią Maja urodziła jeszcze ogiera Watussi (Woodstock) i klacz Dancin Queen (Diadem), oba wspomniane konie z powodzeniem rywalizowały w konkursach PSG  (Św. Jerzy). 

Rodowód

 

Kariera sportowa

Przez wiele sezonów Breitling W udanie rywalizował na czworobokach. W swojej karierze wygrał 22 konkursy i ponad 130 tys. euro - do najlepszych jego wyników należy zaliczyć brązowy medal na Mistrzostwach Niemiec oraz 2. miejsce w konkursie Grand Prix Freestyle na CDI Hagen. Jeźdźcem Breitlinga był jego hodowca i właściciel - Wolfram Wittig.

 

Breitling W - CHIO Aachen 2004

 

Potomstwo

Breitling W był intensywnie wykorzystywany w sporcie i z tego powodu nie ma zbyt dużej liczby potomstwa. Wyróżnia się ono jednak bardzo wysoką jakością - 79 z nich to konie startujące w sporcie z czego 28 konie klasy S lub wyższej.Wśród tych najlepszych należy wymienić:

  • kl. Blind Date (od klaczy Donnice/Donnerhall) - zwyciężczyni Małej Rundy CHIO Aachen 2009, obecnie z powodzeniem startuje w konkursach klasy GP. W mijającym sezonie zwyciężyła m.in. na CDI4* Vienna Masters. Startuje pod reprezentantką Austrii - Victorią Max-Theurer
  • kl. Biagotti WW (od klaczy Devisa/Diego xx) - brązowa medalistka MŚMK, Verden 2006
  • og. Bertoli W (od klaczy Devisa/Diego xx) - pełny brat klaczy Biagotti W, uznany ogier, obecnie z powodzeniem startuje w konkursach ujeżdżenowych do poziomu GP włącznie

 

Victoria Max-Theurer & Blind Date - CDI Vienna Masters 2014, fot. Oliwia Chmielewska

 

Inspiracje

Facebook

Instagram