For Emotion - nowa gwiazda w stajni Anny Kasprzak!

Data publikacji: 2017-05-30
Anna Kasprzak & Donnperignon CDI Odense 2013 fot. Annette Boe Østergaard
Anna Kasprzak & Donnperignon CDI Odense, fot. Annette Boe Østergaard/FEI

 

Duńska zawodniczka konkurencji ujeżdżenia - Anna Kasprzak pochwaliła się niedawno swoim nowym wierzchowcem. Stawkę trenowanych przez amazonkę koni powiększył właśnie oldenburski ogier For Emotion (Foundation x Sandro Hit).

For Emotion urodził się w 2013 roku. Jako 2,5 latek pomyślnie przeszedł Korung Związku Oldenburskiego, a rok później z doskonałymi notami ukończył próbę dzielności, uzyskując na teście m.in. 10 pkt za jezdność (!). Jesienią 2016 roku For Emotion został sprzedany na prestiżowej aukcji PSI, gdzie uzyskał cenę 550 ooo euro. W wyniku tej transakcji ogier trafił do stajni Andreasa Helgstranda, a stamtąd w maju br do Anny Kasprzak. 

 

 

For Emotion (Foundation x Sandro Hit) - oficjalny film promocyjny 2017

 

 

 

Czy For Emotion sprawdzi się na międzynarodowych czworobokach? Czas pokaże, jednak już dziś można stwierdzić, że ma duże predyspozycje by w przyszłości stać się koniem nr 1 w stajni Anny Kasprzak. Podobnie jak ojciec, premiowany w Oldenburgu og. Foundation (Fidertanz x De Vito), For Emotion jest koniem kalibrowym, charakteryzującym się elastycznym ruchem i świetnym galopem, z niemal idealną pracą zadnich kończyn. Pod siodłem świetnie spisywała się także matka tego młodego konia - Samira (Sandro Hit x Rockwell) - zwyciężczyni Bundeschampionatu 2007. 

To już kolejny bardzo przyszłościowy koń, który powiększył stawkę wierzchowców Anny Kasprzak. We wrześniu 2016 roku zawodniczka kupiła złotą medalistkę MŚMK, klaczy Victoria's Secret (Vitalis x Fidermark) - o tej transakcji pisaliśmy krótko TUTAJ.

 

 

 

Konie - zobacz rodowody

Donnperignon

For Emotion

Foundation