Charlotte Dujardin & Carl Hester wyróżnieni przez Hiszpańską Szkołę Jazdy w Wiedniu!

Data publikacji: 2017-05-23
Charlotte Dujardin Alan Davies Valegro fot. Arnd Bronkhorst/FEI
 Charlotte Dujardin & Valegro, IO Rio de Janeiro 2016, fot. Arn Bronkhorst/FEI

 

Charlotte Dujardin i Carl Hester - niezwykły duet zawodniczo-trenerski z Wielkiej Brytanii ponownie wyróżniony! Tym razem pracę Charlotte i Carla doceniła Hiszpańska Szkoła Jazdy w Wiedniu - jeździecka akademia z ponad 450-letnią tradycją. 

Jak informuje portal British Dressage oboje zawodnicy zostaną uhonorowani podczas słynnego balu Fete Imperiale - 23 czerwca 2017. Charlotte i Carl zostaną uhonorowani nagrodą Médaille de l’École d’Èquitation Espagnole de Vienne i otrzymają statuetki z podobizną ogiera Maestoso Superba, prezentującego lewadę. Każda ze statuetek powstała w Austrii, w słynnej fabryce marki Swarovski, a do wykonania każdej z nich użyto ponad 12 tys. kryształów (!). 

 

Pamiątkowa statuetka Médaille de l’École d’Èquitation Espagnole de Vienne przedstawiająca sylwetkę ogiera  Maestoso Superba

 

 

W trakcie balu zostanie również wręczona inna nagroda honorowa - Prix de l’École d’Èquitation Espagnole de Vienne, otrzyma ją również osoba związana z jeździectwem, jednak organizatorzy Fete Imperiale nie ujawnili jeszcze jej nazwiska. Na pewno będzie to osoba, która swoją pracą walnie przyczyniła się do rozwoju jeździectwa i lub hodowli koni. Hiszpańska Szkoła Jazdy w Wiedniu przyznaje wyróżnienia od 2016 roku, a na czele kapituły odznaczeń stoi Elisabeth "Sissy" Max-Theurer - złota medalistka ME 1979 i IO 1980, a prywatnie matka reprezentantki Austrii - Victorii Max-Theurer.

Byłam bardzo podekscytowana kiedy dowiedziałam się, że Carl i ja zostaliśmy wyróżnieni. Jestem bardzo mocno związana z moimi końmi, a nagroda od Hiszpańskiej Szkoły Jazdy - inspirującej miliony ludzi z całego świata to coś zupełnie niezwykłego. Jestem ogromnie wdzięczna kapitule za dostrzeżenie i docenienie naszej pracy. Carl to od lat mój mentor i przyjaciel i już nie mogę się doczekać aby świętować z nim tę wspaniałą uroczystość - napisała Charlotte Dujardin w oficjalnym oświadczeniu.

 

Carl Hester & Nip Tuck, Finał PŚ Omaha 2017, fot. Cara Grimshaw/FEI

 

 źródło: fete-imperiale.at