CSIO4* Linz 2017: Polacy kończą Puchar Narodów na 9. miejscu!

Data publikacji: 2017-05-06
Davide Sbardella fot. Sibil Slejko/FEI

 

W piątek, 5 maja w austriackim Linzu rozegrany został konkurs Pucharu Narodów (drużynowy). Na starcie stanęło 13 drużyn w tym Polska w składzie - Michał Ziębicki & Heartbreaker 5, Klara Kostrzewa & Quelf d'Or, Łukasz Koza & Cartogranss Kiss i Michał Kaźmierczak.

Zwyciężyli Włosi, kończąc oba nawroty z wynikiem 3 pkt karne! W skład drużyny weszli: Emanuele Gaudiano & Chalou, Davide Sbardella & Triomphe van Schuttershof, Luca Maria Moneta & Herold N i Luca Marziani & Tokyo du Soleil. Drugie miejsce wywalczyli Belgowie, których w Linzu reprezentował Wicemistrz Europy 2015 Gregory Wathelet na Forlap, niedawny zwycięzca LGCT Miami Beach 2017 Jerome Guery na Grand Cru, Mistrz Belgii 2016 - Pieter Devos na Espoir i bardzo doświadczony Niels Brunseels na Cas de Liberte. Trzecie miejsce zajęli Brytyjczycy - w składzie drużyny znalazł się m.in. bardzo doświadczony Robert Smith. 

Polskiej reprezentacji niestety się nie powiodło. Po świetnych przejazdach Michała Ziębickiego - 1 pkt za przekroczenie normy czasu i Klary Kostrzewy - 5 pkt - błąd na rowie i przekroczenie normy czasu, Łukasz Koza i Michał Kaźmierczak zanotowali dwucyfrowe wyniki zamykające drogę do II nawrotu. Szczegółowe wyniki do pobrania poniżej. 

 

 

 

Puchar Narodów, CSIO4* Linz, 6.05.2017 - WYNIKI

  1. Włochy - 3 pkt
  2. Belgia - 4 pkt
  3. Wielka Brytania - 14 pkt

      ....

      9. Polska - 25 pkt
          Michał Ziębicki & Heartbreaker - 1 pkt
          Klara Kostrzewa & Quelf d'Or - 5 pkt
          Łukasz Koza & Cartograns Kiss - 14 pkt
          Michał Kaźmierczak & Stakorado - 13 pkt

 

 

 

fot. Sibil Slejko/FEI

 

 

 

 

 

 

Konie - zobacz rodowody

Cartograns Kiss

Heartbreaker 5

Quelf D'Or

Stakorado