CSIO5* Sopot 2016: Puchar Narodów dla Ukrainy!

Data publikacji: 2016-06-10
Ukraina fot. Herve Bonnaud
Ukraińska drużyna na podium. Od lewej: Cassio Rivetti, Ulrich Kirchhoff, Najib Chami (szef ekipy), Ferenc Szentirmai, Rene Tebbel

 

Do kolejnego konkursu Pucharu Narodów - Furusiyya Nations Cup sezonu 2016, rozegranego 10 czerwca w Sopocie przystąpiło aż 15 drużyn. Osiem najlepszych zakwalifikowało się do drugiego nawrotu i to właśnie on wyłonił zwycięską ekipę. 

W obu nawrotach bezkonkurencyjna okazała się drużyna ukraińska, w której składzie wystartowali: Cassio Rivetti & Fine Fleur du Marais, Ulrich Kirchoff & Prince de la Mare, Ferenc Szentirmai & Chadino i Rene Tebbel & Giljandro van den Bosrand. Start w Sopocie ekipa ta zakończyła z wynikiem 0 pkt karnych. Drugie miejsce wywalczyli Austriacy, a trzecie - Belgowie. Sporym zaskoczeniem, była słabsza postawa Niemców, którzy uplasowali się ostatecznie na 7. miejscu. 

Niestety w najlepszej ósemce Furusiyya Nations Cup - CSIO5* Sopot 2016, nie było polskiej drużyny. Nasi reprezentanci, startujący w składzie Michał Kaźmierczak & Que Pasa, Maksymilian Wechta & London 32, Dawid Kubiak & Bagazza M i Jarosław Skrzyczyński & Crazy Quick, zakończyli pierwszy nawrót z wynikiem 17 pkt karnych. Najlepiej spisał się Maksymilian Wechta, który jako jedyny pokonał parkur bez błędów. Dzięki doskonałemu przejazdowi Maks nie tylko zyskał 65 pkt do rankingu światowego, ale również jest już pewny udziału w niedzielnym Grand Prix.  

 

Furusiyya Nations Cup, CSIO5* Sopot 10.06.2016 - wyniki 

  1. Ukraina - 0 pkt
  2. Austria - 9 pkt
  3. Belgia - 12 pkt

      ...

      13. Polska - 17 pkt 

 

 

Maksymilian Wechta (POL) & London 32

 

 

fot. 1 ClipPhoto - Herve Bonnaud/FEI

 

Inspiracje

Facebook

Instagram