Ogier Carrera VDL kontuzjowany!

Data publikacji: 2017-03-20
Jur Vrieling & Carrera VDL fot. Oliwia Chmielewska
Jur Vrieling & Carrera VDL, Cavaliada Poznań 2016

 

Ogier Carrera (Cardento x Baloubet du Rouet), na którym w ostatnim czasie z powodzeniem startuje drużynowy Mistrz Świata 2014 Jur Vrieling, doznał kontuzji. Podczas sobotniego treningu (18.03) u wspomnianego konia doszło do pęknięcia jednej z kości śródręcza. Dzięki szybkiej reakcji i operacji Carrera już za 4 tygodnie powinien wrócić pod siodło.

Warto dodać, że ten 11-letni ogier to jeden z ciekawszych koni jakimi obecnie dysponuje Jur Vrieling. W grudniu para wystartowała m.in. w poznańskiej Cavaliadzie, zajmując w Grand Prix 14. miejsce, a pod koniec lutego wygrała Grand Prix podczas CSI2* Vestfold.

Urodziwy i prezentujący niezwykłe możliwości skokowe Carrera VDL równolegle z karierą sportową kontynuuje karierę hodowlaną, będąc jednym z ogierów czołowych renomowanej, holenderskiej VDL Stud. Jego ojciec, holsztyński Cardento (Capitol I) to jeden z filarów założonej przez Wiepke van de Lagewega stacji ogierów. Co więcej matka ogiera Carrera to półsiostra odnoszącego wielkie sukcesy w sporcie og. Tinka's Boy. 

 

źródło: VDL Stud, fot. Oliwia Chmielewska 

 

 

Konie - zobacz rodowody

Cardento (VDL Cardento)

Carrera VDL