Jeździeckie Mistrzostwa Europy 2015: Holenderscy skoczkowie naljepsi w konkursie drużynowym!

Data publikacji: 2015-08-22
Holendrzy ME Aachen 2015 fot. Dirk Caremans
Holendrzy na podium, od lewej Jur Vrieling, Gerco Schroder, Maikel van der Vleuten i Jeroen Dubbeldam,
w rzędzie poniżej stoi Rob Ehrens - szef ekipy "pomarańczowych"

W środę, 19 sierpnia do walki o medale Jeździecki Mistrzostw Europy - Aachen 2015 przystąpili zawodnicy konkurencji skoków przez przeszkody. Po zakończeniu dwunawrotowego konkursu Pucharu Narodów poznaliśmy najlepsze drużyny, oraz finalistów konkursu indywidualnego, którzy powalczą o medale w niedzielę, 23 sierpnia.

Klasyfikacja drużynowa

Do walki o medale przystąpiły 22 reprezentacje, w tym reprezentacja Polski w składzie: Jarosław Skrzyczyński & Crazy Quick, Krzysztof Ludwiczak & Zoweja, Mściwoj Kiecoń & Urbane oraz Michał Kaźmierczak & Que Pasa. Jeszcze przed mistrzostwami ze składu wypadł uczestnik ME w Herning - Piotr Morsztyn, a już na miejscu w Aachen z reprezentacji, na skutek niedyspozycji konia, został wykluczony Marek Lewicki.

Rywalizacja w konkursie drużynowym miała bardzo dramatyczny przebieg. Ostatecznie zwyciężyli Holendrzy, startujący w składzie Jur Vrieling & Zirocco Blue, Jeroen Dubbeldam & SFN Zenith N.O.P., Gerco Schroder Glock's Cognac Champblanc i Maikel van der Vleuten & VDL Groep Verdi TN N.O.P.

Drugie miejsce wywalczyli Niemcy, a trzecie Szwajcarzy. Ci ostatni po pierwszym półfinale zajmowali odległe miejsce, jednak ich dobra postawa w drugim nawrocie pozwoliła im na zdobycie medalu.

Reprezentacja Polski zajęła 13. miejsce. Do awansu do drugiego nawrotu zabrakło niewiele. Gratulacje dla ekipy!