Nowy inspektor ds. hodowli w ANR

Data publikacji: 2017-03-16
Klacz czystej krwi arabskiej

 

Wygląda na to, że to nie koniec zmian kadrowych w polskich stadninach koni i powiązanych z nimi instytucjach. Od pewnego czasu w środowisku jeździeckim krążyła informacja o powołaniu nowej osoby na stanowisko Inspektora ds. hodowli koni. Miała nim zostać  doktorantka Katedry Genetyki i Ogólnej Hodowli Zwierząt warszawskiej Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego - Izabela Wierzchowska. O potwierdzenie lub zdementowanie tej informacji poprosiliśmy Rzecznika ANR Wojciecha Adamczyka. W odpowiedzi otrzymaliśmy kounikat następującej treści:

W odpowiedzi na pytania nadesłane do Biura Rzecznika Prasowego informujemy:

W dniu 14 lutego 2017 roku Agencja Nieruchomości Rolnych zatrudniła p. Izabelę Wierzchowską na stanowisku Głównego Specjalisty w Zespole Nadzoru Właścicielskiego. Posiada ona wykształcenie i doświadczenie zawodowe uprawniające ją pracy na tym stanowisku.

Ukończyła Zarządzanie i Marketing na Politechnice Białostockiej, gdzie pisała pracę licencjacką pt. „Tajemnica sukcesów polskich koni arabskich na świecie”. Jest także absolwentką Zootechniki w Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego. Tytuł magisterski zdobyła pisząc pracę pt. „Porównanie typów koni arabskich czystej krwi w stadninach państwowych w Janowie Podlaskim oraz Michałowie”. Od 2013 roku odbywa studia doktoranckie na SGGW, na Wydziale Nauk o Zwierzętach, a w ubiegłym roku otworzyła przewód doktorski.

Jeśli chodzi o doświadczenie zawodowe, to przez dziesięć lat prowadziła własne gospodarstwo hodowlane (hodowla koni małopolskich) oraz odbyła staże i praktyki z zakresu hodowli koni.

W jej dorobku naukowym jest udział w konferencjach, posiada publikacje poświęcone hodowli koni. Aktywnie działała w strukturach Polskiego Związku Hodowców Koni oraz Okręgowego Koła Hodowców Koni Gorącokrwistych i Kucy.

 

Biuro Rzecznika Prasowego

 

Przypomnijmy, że 19 lutego 2016 roku pracę na tym stanowisku straciła doświadczona Anna Stojanowska. Zastąpiła ją wtedy Monika Szpura.

 

 

 

 

 

 

 

Inspiracje

Facebook

Instagram