Cavaliada Tour Poznań 2016: Adrian Kostrzewa pierwszym zaprzęgowym liderem!

Data publikacji: 2016-12-06
Adrian Kostrzewa fot. Oliwia Chmielewska
 Adrian Kostrzewa w trakcie dekoracji

 

We czwartek, 1 grudnia w hali nr 5 Międzynarodowych Targów Poznańskich do walki o pierwsze punkty Halowego Pucharu Polski w powożeniu zaprzęgami czterokonnymi stanęło pięciu zawodników - Piotr Mazurek, Ireneusz Kozłowski - czyli powożący na co dzień specjalizujący się w startach czwórkami oraz Jarosław Rolbiecki, Adrian Kostrzewa i Bartłomiej Kwiatek. 

Najlepszym zawodnikiem czwartkowego konkursu był Ireneusz Kozłowski - jego bryczkę co ciekawe ciągnęły konie własnej hodowli. Drugie miejsce wywalczył Adrian Kostrzewa, którego nieduże, ale silne i bardzo zwinne konie rasy lipicańskiej świetnie spisywały się w ciasnych zakrętach. Trzecie miejsce wywalczył debiutant - Jarosław Rolbiecki.

 

Ireneusz Kozłowski 

 

Bartłomiej Kwiatek

 

W drugim, sobotnim konkursie wyniki przedstawiały się nieco inaczej. Ponownie zwyciężył "czwórkowy specjalista" jednak tym razem był to Piotr Mazurek, drugie miejsce "powtórzył" Adrian Kostrzewa, a trzecie zajął czołowy polski singlista - Bartłomiej Kwiatek. Zresztą zaprzęg czterech pięknych, karych śląskich ogierów, którymi powoził Bartek wzbudził największy podziw publiczności. Po wręczeniu nagród zawodnicy postanowili odwdzięczyć się publiczności za doping wykonując niezwykłą rundę honorową do specjalnej muzyki - jego fragment można obejrzeć poniżej:

 

 

Dzięki równej formie prowadzenie w rankingu HPP objął jego ubiegłoroczny tryumfator - Adrian Kostrzewa.

 

Wyniki HPP w powożeniu zaprzęgami czterokonnymi:

 

Adrian Kostrzewa - najrówniej jeżdżący zawodnik I etapu HPP

 

Piotr Mazurek 

 

 

 Fragment efektownej rundy honorowej. Od lewej Piotr Mazurek (zwycięzca sobotniego konkursu), Ireneusz Kozłowski (zwycięzca czwartkowego konkursu) i debiutujący na Cavaliadzie Jarosław Rolbiecki

 

 

 

Tekst: Equista.pl fot. Oliwia Chmielewska/equista.pl

 

 

 

Inspiracje

Facebook

Instagram